Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.
Експерти поділились, як виростити смачну редиску
Для отримання смачної соковитої редиски з солодкуватим присмаком і приємною гостротою, яка не переходить в гіркоту, необхідно дотримуватись правил вирощування: не густі посіви ( вчасно проріджувати), регулярний полив, прополювання, пише Zemliak.com.
Якщо насіння посіяні дуже густо, не варто чекати смачних і соковитих плодів. Рослини в такій ситуації не розвиваються, а ведуть боротьбу за існування, віднімаючи один у одного поживні речовини, світло та вологу.Обов’язково проріджують сходи, залишаючи між сіянцями 3-5 см, інакше урожай буде гірким, грубо волокнистих, сухим і неїстівним.
«Полив для редиски, як і іншим вологолюбні культурам типу огірків, необхідний регулярний і рівномірний. Не можна виїхати з дачі на тиждень, а потім приїхати і залити гряди водою — вони розтріскаються і втратять товарний вигляд», — кажуть експерти.
У спекотну пору поливати редиску рано вранці та пізно ввечері — щодня, в прохолодну — раз в 1-3 дня, не дозволяючи грунту пересихати. Поливати рослини днем втрачає сенс: волога швидко випарується через листя. Глибина поливу повинна бути такою, як довжина корінців.
По темі: Редиска краще росте в пухкому грунті.
Як і у випадку з густими посівами, бур’ян позбавляє сіянці води, світла і харчування, тому не варто дивуватися чому редиска гірчить. Регулярно прополювати грядки в міру появи бур’янів. Рихлити міжряддя необхідно після кожного дощу і поливу, інакше грунт візьметься кіркою, і коріння не отримають достатньо кисню для нормального розвитку.
Щоб прибрати гіркоту у плодів, можна використати розчин:
- Залити в каструлю 2 л води кімнатної температури
- Розчинити в ній 1 ст.л. кухонної солі
- Розмістити в розчині очищені плоди редиски.
- Через півгодини промиваємо редиску.
«Щоб не отримати перезрівання збирати дозрілий урожай варто в кілька прийомів, не залишаючи дорослі коренеплоди в землі. Більше вони не виростуть, а лише загрубіють, висохнуть і стануть гіркими», — додали експерти.
Досвідчені городники, які бажають уникнути гіркоти в редисці, вдаються до однієї хитрості: перед посівом насипають в борозенки трохи солі. Сіль знезаражує середу і надає плодам приємний смак, соковитість і хрусткость.
Читайте також: