Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.
Городникам нагадали правила вирощування капусти на ділянці
Для висаджування капусти у відкритий грунт варто обрати добре освітлену ділянку, без затінків, за відсутності надмірної вологи, та очищена від чагарників та бур'янів.
Допустимими попередниками можуть бути: помідори, капуста, огірки, салат, бобові, квасоля, горох.
Про це нагадала Мирослава Предоляк, керівник агрохімічного напрямку к.с.- г.н. «Агрії Україна» в ефірі всеукраїнської ініціативи «Сади Перемоги».
Під час підготовки земельної ділянки для висадки розсади капусти варто врахувати, що для культури оптимальними будуть легкі та середні суглинки. Може бути і пісок, але тоді неохідний полив, оскільки на важких грунтах порушений водний і повітряний режим. Це може бути згубно для рослини.
Як зазначила Мирослава Предоляк, оранка ділянки проводиться на глибину до 25 см, кислотність грунту має бути в межах pH 6-7. Якщо показник вище — то можна додати вапно, долмітове борошно чи крейду, оскільки кислий грунт провокує заховрювання Кила.
Актуально: Як визначити кислотність грунту.
Коли середньодобова температура повітря встановилась на позначці 8-10°С, то настав час для висадки капусти у відкритий грунт. Також оптимальною умовою є наявність 4-5 справжніх листочків і при цьому варто дотримуватись відстані 30-50 см.
«Полив достатньо проводити по 2 л на кожну рослину через день. Обов'язково має бути присутнє підгортання, оскільки під час поливу грунт розмивається», — зазначила Мирослава Предоляк.
Щодо інфекційних захворювань, то капуста вразлива культура:
- Кила — грибкове захворювання, розвивається на кислих грунтах
- Пероноспороз —виникає через підвищену вологість та загущеність посівів
- Фомоз з'являється через підвищену вологість
- Чорна ніжка у капусти виникає через занадто кислий грунт та надлишок вологи
- Альтернаріоз також виникає через підвищену вологість та загущеність посівів.
Також Мирослава Предоляк зауважила, якщо купувати розсаду на базарі, то варто приділити увагу кореневій системі, оскільки зовнішній вигляд може бути в порядку, але коріння може бути заражене чорною гниллю.
«Ця хвороба виникає внаслідок вирощування розсади в парниках у звичайнй землі, без стерилізації та не в спеціальному грунті», — додала експертка.
Читайте також: