Відкриття гусиної ферми окупиться за рік — досвід

Розведення гусей — один з самих прибуткових видів аграрного бізнесу. Але для отримання доходу будуть потрібні певні вкладення на облаштування ферми. Середня сума для відкриття гусиної ферми початківцям обійдеться майже 50 тисяч гривень, і це без урахування обладнання для інкубації молодняка.

З огляду на всі витрати, ферма окупиться протягом року, а рентабельність такого бізнесу становить приблизно 75%. Однак важливо знайти хороший ринок збуту, хоча гусяче м’ясо вважається одним з кращих і затребуваних.

Про це пише Zemliak.com.

На початку розведення гусей краще купувати молодняк, призначений для відгодівлі. Після того, як птахи досягнуть потрібної ваги, їх реалізовують, а на виручені гроші купують продуктивних гусей, призначених для розведення. 

Актуально: ТОП-12 порід домашніх перепілок.

Для облаштування ферми будуть потрібні такі витрати: 

  • будівництво або ремонт приміщення, закупівля обладнання та інвентарю коштуватиме приблизно 30 тисяч гривень
  • Закупівлю птахів вигідніше проводити оптом, але вона обійдеться дорожче, якщо купувати кілька порід. 

«В середньому, ціна одного пташеняти становить 40 гривень. Відповідно, 100 особин обійдуться в 4,000 гривень, за умови покупки однієї породи. Але краще купувати кілька порід різного напряму продуктивності, щоб частину стада можна було відправити на м’ясо, а самок використовувати в якості квочок», — кажуть експерти.

  • Якщо на присадибній ділянці немає можливості самостійно вирощувати і заготовлювати зерно, сіно і овочі, закупівля кормів обійдеться приблизно в 5-10 тисяч гривень.

«Також для виведення молодняка може знадобитися інкубатор, брудер і овоскоп. Їх покупка буде коштувати приблизно 10 тисяч гривень, але всі ці прилади можна виготовити самостійно з підручних матеріалів», — додали експерти. 

  • Оформлення документів, довідок та сертифікатів буде коштувати ще до 5 тисяч. Бажано зробити птахам щеплення, так як одна заражена особина може призвести до втрати всього стада. Середня вартість одного щеплення становить 30 гривень.

Важливо на початку подбати про ринок збуту. В першу чергу потрібно отримати сертифікат ветеринарної служби, що підтверджує якість м’яса і яєць. Надалі можна реалізовувати не тільки гусятину, але також пух, пір’я і печінку (за умови розведення спеціальних порід).

Читайте також: 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.