Сальмонельоз гусей може знищити молодняк птиці — ветеренари

Гуси в порівнянні з іншими домашніми птахами найбільш схильні до різних захворювань. Сальмонельоз — вражає травний тракт маленьких гусенят, більшість з яких гине. Фактично сальмонельоз лікуванню не піддається, вижити вдається лише найсильнішим гусенятам, після чого вони ще довгий час відстають у рості і розвитку від нормальних здорових особин. 

Про це пише Господарство.

«Основними ознаками хвороби вважаються млявість, малорухомість, відсутність апетиту, реакції на подразники, нагноєння слизових носа і очей. Слід враховувати, що бактерія непогано переносить спеку і здатна існувати в відкритому грунті не менше 3 місяців, а в перегної цілих 2 роки»,  — зазначили фахівці. 

Причиною сальмонельозу можуть стати:

  • неякісна їжа
  • хвороботворний повітря,
  • гниль і підвищена вологість, що сприяють розвитку бактерії, позбутися від якої можна тільки шляхом посиленої обробки приміщення гашеного, або хлорним вапном, а також формаліном. 

Актуально: Яєчні кури: які породи і кроси ідеально підійдуть для господарства.

Погано провітрюване приміщення з гнилої мокрою підстилкою може стати збудником такого захворювання як аспергиллез. Хвороба вражає як дорослих гусей, так і молодняк.

«Збудником аспергиллеза вважається пліснявий гриб, позбутися від якого зовсім не просто. Велика частина «нібито» вилікуваних птахів стає всього лише переносником грибка, тому ветлікарі радять фермерам, які планують завести гусей заздалегідь подбати про профілактику захворювання, обробивши приміщення розчинами формаліну і мідного купоросу, службовцями чудовим захистом від цвілі», — зазначають експерти.

Колибактериозом гусенята і молоді гуси заражаються, ще перебуваючи в яйці. Дорослі особини можуть також захворіти, але тільки після згодовування їм недостатньо варених яєць. 

«Ознаки хвороби визначити складно, розтин поваленого молодняку ​​показує сильне пошкодження кишечника, тоді як у дорослих гусей при розтині спостерігається запальний процес в області яйцевода і яєчників, а також перитоніт»,  — кажуть експерти. 

Кращим засобом боротьби із захворюванням є профілактика з використанням перерахованих вище речовин.

Холера, або пастероллез є одним з найнебезпечніших і поширених серед гусей захворюванням, з часткою смертності в 80-90%. Збудник хвороби передається від хворих гусей до здорових через носоглотку і послід, також переносниками можуть бути свині і щури. 

«Помітити перші ознаки хвороби здатний тільки досвідчений ветеринар, в більшості випадків птиці гинуть без вагомої на те причини, виявити хворобу дозволяє тільки розтин»,  — наголосили досвідченні фахівці. 

За словами експертів, лікують холеру антибіотиками і сульфаніламідними препаратами. Самостійне лікування, щоб уникнути поширення холери на сусідські пташники, краще не проводити. Загиблу птицю слід спалити.

Неякісні корми, погане освітлення, гнила підстилка і затхле повітря можуть стати причиною масової загибелі серед гусей, спровокованого поширеними серед цих птахів захворюваннями.

Читайте також: 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.