Взимку гуси потребують тепле приміщення

Для поліпшення росту птиці в зимовий час варто пам’ятати про правила утримання. Основна увага приділяється утепленню приміщення, де знаходяться гуси. З огляду на те, що у гусей оперення може забруднюватися, підстилка повинна бути чистою і сухою. 

Матеріал для підстилки використовують у міру кількості гусей в приміщенні. Оптимальним варіантом буде шар з тирси або соломи, пише Zemliak.com.

Зимова пора року передбачає оснащення гусятника спеціальними гніздами, поїлками і годівницями. 

«Розмір гнізд по ширині і висоті складе по 50 см, а довжина буде 60 см. Матеріалом для обладнання гнізда послужать звичайні дерев’яні дошки», — кажуть знавці.

Далі приміщення білиться вапняком. Одній чи двом гускам буде досить одного гнізда для висидки яєць. Звертаючи увагу на зайву вологість в приміщенні, варто подбати про часте збиранні яєць після їх знесення. Це позбавить продукт від забруднень і заморожування.

Актуально: ТОП-10 популярних порід гусей

Посудиною для води підійде дерев’яне корито або відро. Поїлка встановлюється на спеціальні піддони, які запобігають розбризкування води. З огляду на зимовий період потрібно забезпечити птахів постійним припливом води, тому до поїлки можна під’єднати шлангу з будь-якого бідона.

На початку холодів гусей починають годувати від 2 разів на день: вранці і ввечері. Пізніше птицю переводять на режим триразового харчування. У звичайний раціону птахів входить мішанка (комбікорм) і зерно.

Типи корму:

  • підлоговий
  • сінна труха
  • суха кропива
  • лугове сіно.

Корм може бути змішаний з овочевими культурами — буряком, морквою і бруквою. Норма харчування на одного гусака становить 300 г зерна без овочів. 

Досвідчені птахівники пропонують вносити в раціон гусей овес. У зимовий період ця культура буде відмінним зміцненням імунітету птиці. При відсутності великої кількості зерна можна використовувати картоплю з горохом. Птах може споживати картоплю в сирому і вареному вигляді, до цього їх привчають з раннього періоду життя.

Годування птахів повинно супроводжуватися стандартними процедурами, і не шкодити здоров’ю гусей:

  • щоденне чищення годівниць
  • дотримання добової норми харчування для кожного птаха
  • раціон годівлі гусей супроводжується підгодівлею (овес — пшениця — терта морква — пекарські дріжджі). Цей вид підгодівлі збільшує зростання несучості птиці
  • наявність мінералів: яєчна шкаралупа, крейда, черепашник.

Птахівник повинен забезпечити регулярні потоки світлових променів — це дозволить птахові в холодну пору року зберегти імунітет.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.