Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.
Висока кислотність грунту провокує ріст бур'янів
Після закінчення збору врожаю, восени варто потурбуватись про стан землі. Високий рівень кислотності грунту може спровокувати щільний ріст бур'янів наступної весни.
Серед них: польовий хвощ, кінський щавель, мокриця, осока , Іван-да-Мар'я, подорожник, пікульнік, дика м'ята, триколірна фіалка.
Про це пише Zemliak.com.
За нормами кислий грунт має рН до 5,5, нейтральна — рН 5,5-7, лужна — рН вище 7.
Існує кілька способів розкислювати грунт на ділянці восени. Городникам радять знижувати кислотність грунтів за допомогою посіву сидератів, які крім підвищення рН:
- пригнічують ріст бур'янів
- збагачують грунт азотом
- покращують склад грунту, роблячи її більш пухкою
- допомагають в позбавленні від шкідників (дротяники, нематоди)
- служать органічним добривом.
Також доломітове борошно, яке отримують в результаті дроблення доломіту, допоможе знизити кислотність грунту. У складі він містить магній і кальцій, які вимиваються з кислих грунтів.
Залежно від рН землі вносять від 30 до 50 кг доломіткі на сотку восени при перекопуванні, після збирання врожаю. Навесні внесення доломітового борошна відбувається за 2 тижні до посадки овочів. У кислий грунт доломітове борошно вносять 1 раз в 6 років.
«Розкислення грунту восени проводять, застосовуючи також гашене вапно або пушонку восени після збирання культур. Вапно розсипають по поверхні землі, витрачаючи 500 г на 10 кв.м. Повторну обробку проводять через 3-5 років», — додали експерти.
Крейда має природне походження і дуже часто застосовується в якості раскислителя грунту. Його розсипають навесні прямо по снігу. Талі води, розчиняючи його крупиці, забирають їх у землю. Застосовувати можна щорічно, але в невеликих дозах, щоб уникнути засолення грунту.
Актуально: Десять суворих заборон для вашого саду.
Одним з натуральних раскислювачів і джерелом калію, фосфору і багатьох мікроелементів є зола. Її перевага перед іншими полягає в тому, що її можна додавати в протягом всього вегетативного періоду. Золу вносять при перекопуванні грунту в кількості 1 кг на 1 кв.м, і вносять в лунку при посадці. Вона виконуючи кілька функцій, є:
- розкислювачем
- добривом
- покращувачів ґрунту
- відлякувачем шкідників.
Для приведення рН в норму застосовують і гіпс. У нього є одна особливість, він розчиняється не в воді, а в кислоті, тобто реагує з кислотами, що знаходяться в грунті, і доводить рН до 6-7.
«При повторному закисленні він вступає знову в реакцію, знижуючи кислотність грунту. Норми внесення коливаються від 400 г на кислих землях, до 100 г на слабокислих на 1 кв.м», — кажуть екперти.
Частота використання раскислителей на ділянці залежить від стану ґрунту. На кислих грунтах процедуру проводять 1 раз в 4 роки, на слабокислих 1 раз в 5-6 років. Але, щоб підтримувати рН на потрібному рівні, необхідно щороку проводити певні маніпуляції. При перекопуванні грунту навесні вносять незначну кількість доломітового борошна, а при посадці рослини в лунку додають жменьку попелу.
(с) Тетяна Кунденко, Zemliak.com, 2022.
Читайте також:
- Аграрії дали короткий опис капусти сорту Агресор
- Експерти пояснили, чому вигідно вирощувати часник сорту Любаша
- Дачники розповіли, в чому перевага теплиць з полікарбонату
- Моркву під зиму варто сіяти в листопаді — поради
- Землевласники вимушені будуть додатково сплачувати земельний податок