Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.
Замість молоковозів селяни на Чернігівщині використовують підводи
Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну молоковоз перестав приїздити у село Камінь, що на Чернігівщині, забирає молоко тільки в сусідньому селі.
Місцеві жителі замість молоковоза використовують кобилу Чайку, що живе у родині Матвієнків.
Про це пише Суспільне.
У родині Матвієнків робочий день починається о четвертій ранку, щоб встигнути здати о шостій молоко. Поки дружина доїть сім корів, чоловік запрягає кобилу Чайку — це єдиний звідси транспорт. На нього вантажать бідони й забирають ще односельців.
«Як почалась війна, місяць зовсім не забирали, зовсім не їздили, а потім стали возити. Це десь понад місяць чи близько двох ми возимо в Кам’янську», — розповів Володимир Матвієнко, житель села Камінь та власник кобили.
Інші жителі Камені молоко до сусіднього села везуть велосипедами. У пластмасових відрах та бідонах по 15-20 літрів. Дорога зі спусків та підйомів. На шлях до молоковоза і назад витрачають годину-півтори.
По темі: Іон Морару: Кризовий сценарій під час війни допоміг виробникам молока втриматися на плаву.
Від початку війни не приїздить молоковоз за молоком і до місцевого фермера. Той живе на віддаленому краю села і здає 150 літрів на день. Зараз чоловік винаймає людей, щоб і його молоко підвозили до пункту приймання.
«Буду збувати всіх корів. Я у збитку. Я зателефонував на молокозавод, кажу, давайте вирішувати. Вони сказали, що не можуть на даний час, їм молоко моє не треба. Ну не треба, я розумію, то будемо збувати всіх», — сказав Попелишко, фермер з Кам’янської Слободи.
Читайте також:
- АВМ продовжує активну підтримку молочних ферм під час війни
- Умови імпорту та транзиту продукції тваринництва через ЄС під час війни | Шпаргалка | 2022
- Як війна-2022 змінює ринок молока в Україні
- Молочні підприємства можуть відправляти свою продукцію транзитом через ЄС
- На Черкащині селяни працюють над відродженням молочного виробництва