Стало відомо, хто платитиме податок за невитребуваний пай

Місцеві ради, що є розпорядниками невитребуваних земельних часток (паїв), мають сплачувати мінімальне податкове зобов'язання (МПЗ), якщо здають таку ділянку в оренду, повідомляє Zemliak.com.

З 1 січня 2022 року МПЗ нараховується всім власникам с/г ділянок та визначається за період володіння (користування) земельною ділянкою, який припадає на відповідний податковий (звітний) рік.

«Цей податок стосується як сільськогосподарської землі, на якій нічого не вирощується, так і фермерів чи аграріїв, які обробляють власну чи орендовану землю», — пише видання. 

Зазначається, передавати в оренду нерозподілені земельні ділянки/невитребувані паї мають право виключно сільські, селищні, міські ради, на території яких розташована така земля, відповідно до ст. 13 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власниками земельних ділянок (паїв)».

Раніше Zemliak.com повідомляв, із кожного гектару землі треба сплатити певну суму обов’язкових податків, і вона не може бути меншою від цього встановленого державою МПЗ — орієнтовно 1,5-2 тис. грн (залежно від розміру НГО).

Читайте також: 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.