На Одещині виноградарі почали власне виробництво ізюму та пастили

Відомий виробник винограду ТМ «Шалені доли» приватне виробничо-комерційне підприємство «ВІН'С» розширили лінійку своєї продукції за рахунок переробки. За сезон 2021 року 1750 кг винограду переробили на 350 кг пастили та ізюму.

Про це повідомляє UHBDP.

На березі Будацького лиману, що на Одещині, завдяки унікальному клімату та сучасним технологіям на 12 га землі вирощують виноград Лівія, Кишмиш Юпітер, Кишмиш Велес, Рошфор, Кодрянка, Августин, Надія Азос.

«Серед винограду кишмишних сортів утворюються гронки невеликих розмірів, які не користуються популярністю на свіжому ринку. Було прийнято рішення використовувати такий врожай для переробки, а саме для виготовлення ізюму та пастили»,  — повідомила Тетяна Шмаглюченко, голова компанії.

У вересні 2021 року ПВКП «ВІН'С» отримало грант від Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва та придбало камеру сушильну IDC 100, у якій і створюється новий продукт.

Господарство вже декілька років займається вирощуванням столового  винограду і реалізує продукцію на свіжому ринку. Серед виробників існує велика конкуренція, споживач дуже вимогливий до якості продукції. До того ж, строки реалізації винограду невеликі — 3-4 місяці. За результатами 2021 року, додаткові можливості продовжили присутність компанії на ринку: вона залишилися в зоні уваги й взимку та отримала додаткові кошти. 

Переробка — це додатково 2 робочі місця на 1.5 місяця для двох жінок. Деякий час пішов на вивчення роботи інфрачервоної сушарки та пристосування до виготовлення пастили та ізюму, адже це новий досвід для групи.

Читайте також: 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.