Держпідтримка у 2021 році за ягідництво на Львівщині склала 6,3 млн грн

Фінансову  підтримку в сумі 6,3 млн грн за витрати в 2021 році за придбання садивного матеріалу плодово-ягідних культур, винограду та хмелю, отримали 27 суб’єктів господарювання Львівщини. 

Зокрема: за придбаний садивний матеріал в кількості понад 1,8  млн грн плодово-ягідних насаджень на  площу 103,5 га, за проведені роботи зі спорудження шпалери для багаторічних плодових насаджень на площі 22,2 га, за встановлення систем краплинного зрошення  на площі 54,8 га та придбані 9 одиниць техніки, механізмів та обладнання для  проведення робіт у садівництві.

Про це повідомляє Львівська ОДА.

Також, виплати були направлені за проведення робіт та придбання матеріалів для спорудження шпалер і встановлення систем краплинного зрошення, придбання техніки, механізмів та обладнання.

«Тож фінансова підтримка  наших садівників у вигляді компенсації витрат сприятиме розвитку галузі, та одночасно стимулює їх до закладання нових площ  багаторічних насаджень, розширення асортименту сортів плодово-ягідних культур  та збільшення обсягів виробництва плодово-ягідної продукції», — прокоментувала Тетяна Гетьман, директор департаменту агропромислового розвитку ОДА.

Кошти спрямовані згідно з наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України за програмою підтримки розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства.

Зазначається, це вже другий транш фінансової підтримки у 2021 році за вищезазначені витрати садівниками у поточному році. Перший транш підтримки був спрямований у вигляді дофінансування компенсації  витрат, за 2019-2020 роки.

Також в Департаменті зазначили, у 2021 році 38 садівників Львівщини отримали фінансову підтримку в сумі 51,4 млн грн. (31 суб’єкт — у вигляді  відшкодування придбання садивного матеріалу, проведених робіт зі спорудження шпалери та встановлення систем крапельного поливу, придбання техніки, механізмів та обладнання  в  сумі  9,5 млн грн та 7 суб’єктів — відшкодування вартості будівництва фруктосховищ та сортувальних ліній  в  сумі 41,9 млн грн).

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.