Експерти розказали, скільки прийдеться платити податку на землю в 2022 році

Мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ) з 1 січня 2022 року буде нараховуватися всім власникам сільськогосподарських ділянок. Цей податок стосується як сільськогосподарської землі, на якій нічого не вирощується, так і фермерів чи аграріїв, які обробляють власну чи орендовану землю, пише AgroPolit.com.

Про те, як відбуватиметься нарахування МПЗ для паїв, польових доріг, невитребуваних паїв та земель на балансі держпідприємств, розповіла Наталія Білоусова, головний редактор AgroPolit.com.

«Із кожного гектару землі треба сплатити певну суму обов’язкових податків, і вона не може бути меншою від цього встановленого державою МПЗ — орієнтовно 1,5-2 тис. грн (залежно від розміру НГО). Якщо ж сільськогосподарські землі знаходяться у межах населених пунктів, у дачних та садових кооперативах — за них не сплачується МПЗ», — каже експертка.

У мінімальне податкове зобов’язання входять такі податки:

  • податок на землю
  • податок з доходу за продаж урожаю, вирощеного на цій ділянці
  • податок на доходи фізичних осіб
  • військовий збір із зарплати найманих працівників

Орієнтовно додаткові доходи в бюджет місцевих громад та загального бюджету в рік від мінімального податкового зобов’язання становитимуть 10-12 млрд грн.  

Зібрані гроші від МПЗ розплодяться так:

  • до місцевих бюджетів — 60 %,
  • державний бюджет — 25 % 
  • обласний — 15 %

«Важливо, що виняток по сплаті мінімального податкового зобов’язання є тільки для сільського фермерського господарства – 50% пільга. Це господарство  розміром до 20 га», — наголошує Наталія Білоусова.

За її словами, якщо земельна спадщина не успадкована і на ділянку нема власника, то МПЗ не сплачує ніхто. Якщо власник є, то сплачує або орендар (у разі укладення офіційного договору), або власник паю (сам обробляє ділянку, або ж здає тіньовому фермеру).

«Щодо польових доріг, пасовищ і сінокосів, то вони теж підпадають  під сплату МПЗ у залежності від розміру НГО (у них вона нижча). Так звані нічийні польові дороги (не входять до паю, а є між паями) не підпадають під оподаткування. За землі запасу та резерву МПЗ сплачується так: якщо вони в оренді — оподатковуються (сплачує власник землі/користувач чи орендар)», — підсумувала Білоусова.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.