Городники назвали Топ-5 органічних добрив для огірків

Під час вирощування огірків городники часто готують органічні добрива. До найпопулярніших можна віднести: добриво з хліба, на основі дріжджів, попелу, курячого посліду, лушпиння цибулі.

Кожне з них стимулює рослину до нарощування зеленої маси, збільшення зав'язей, зміцнення кореневої системи.

Про це пише Zemliak.com.

Добриво з хліба  — одна з найпростіших у виконанні підкормок, але не менш поживна за інші. Все, що треба — наповнити відро на дві третини нарізаними на невеликі шматочки чорним або сірим хлібом. Залити водою і поставити під прес у тепле місце на 7-10 днів.

«Такий своєрідний хлібний квас для огірків треба розводити в пропорції 1:3 з водою. Поливати огірки під корінь раз в тиждень з початку цвітіння до кінця вегетації. Добриво з хліба має кислу реакцію. Якщо ґрунт і так кислий, варто додати у рідину крейду (грам сто на відро)», — кажуть експерти.

Також зацікавить: Вирощуємо негіркі огірки | Лайфхаки з грядки від Юлії Спасібової

Дріжджі — універсальне добриво практично для всіх рослин:

  • Підвищують витривалість розсади до недостатнього сонячного освітлення
  • Стимулюють ріст коренів
  • Підвищують імунітет рослин
  • Стимулюють їх ріст.

Для приготування добрива на дріжджах, в нехолодній воді розводять 100 грам живих дріжджів або 10 сухих (на 10-літрове відро води). Додають у розчин 2-3 столові ложки цукру. Настоювати приблизно години три. 

«Поливати огірки під корінь цією бражкою, розведеною у пропорції 1:5 з водою. Головний ефект — культури пришвидшують процес нарощення зеленої маси. То ж ідеально використовувати таку підкормку приблизно через два тижні після висадки розсади у ґрунт», — кажуть знавці.

Добриво з попелу можна готувати тільки з органічного матеріалу. Спалені сміттєві поліетиленові мішки і пластикові пляшки — це не той попіл, яка принесе користь рослинам.

«Попелом можна удобрювати огірки найчастіше. За період їх вегетації — до 6 раз. Перший — коли тільки з’явиться третій листочок. Наступний — на початку цвітіння. А потім — кожні два тижні», — радять експерти. 

Попіл можна вносити в сухому вигляді. Просто посипати землю перед поливом. Можна поливати огірки настоєм з попелу: на десятилітрове відро води взяти грамів 300 попелу. Настоювати тиждень, не менше. Протягом цього часу регулярно розмішувати розчин. Поливати під корінь в теплу погоду після попереднього поливу (не в суху землю).

Актуально: Експерти розповіли, як використовувати дріжджі для перцю

Курячий послід — доступне добриво для всіх, хто тримає курей. І дуже багате на азот, фосфор, цинк, мідь. Для підживлення огірків можна використовувати настій або сухий курячий послід.

Сухий (НЕ свіжий!!!) вносять на ґрунт під перекопку або цілий, або подрібнений. Найкраще це робити на початку або вкінці сезону. На квадратний метр знадобиться приблизно пів кілограми сухого посліду.

Удобрювати огірки настоєм з курячого посліду можна тричі за сезон:

  • На початку вегетації
  • Під час цвітіння
  • Під час активного плодоношення.

Настій готують так: наповнюють відро на третину курячим послідом і заливають до верху водою. Помішуючи час від часу, настоюють 2-4 дні. Готове добриво для огірків розводять у пропорції 1:4 і поливають рослини з розрахунку 1,5 літри добрива на один квадратний метр грядки.

Дуже хороше живлення для огірків може дати настій з цибулиння. Особливо така підкормка актуальна, якщо їх листя починає жовтіти.

Для приготування настою потрібна склянка лушпиння з цибулі, яку залити водою (8 літрів). Довести до кипіння, закрити кришкою і дати настоятися протягом 3-4 годин. Процідити і поливати огірки під корінь. Можна настоєм з лушпиння цибулі обприскувати всі рослини, не тільки огірки. Це захистить їх від деяких хвороб і стане чудовою позакореневою підкормкою.

Читайте також: 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.