Експерти нагадали, коли варто сіяти помідори на розсаду

На ортимання повноцінної розсади помідорів від посіву до висадки необхідно 50-65 днів. Щоб висаджувати у відкритий грунт вже у перших числах травня, варто висаджувати насіння в кінці лютого, адже проклюнутися розсада помідорів має у середньому за тиждень, пише Zemliak.com.

Експерти рекомендують сіяти насіння в ящики чи інші ємності глибиною від 15 см.

«Розкладається насіння на вологий грунт на відстані 2-3 см одне від одного, присипати сантиметровим шаром землі та зволожувати з пульверизатора. Розсада помідорів обов’язково накривається плівкою або склом. Вологість під накриттям має сягати 90%», — кажуть досвідні городники. 

Все посіяне насіння потребує щоденного догляду. Адже необхідно контролювати рівень вологості грунту, щоб він не пересихав та не брався кіркою.

Актуально: Холодна вода провокує у розсади томатів чорну ніжку.

Якщо тримати висіяне насіння в достатньому теплі, сходи покажуться раніше. Наприклад, якщо температура біля ящика 25°С і вище, насіння проросте за 4 дні, якщо близько 20°С — за тиждень. А от на холодному підвіконні за температури від 10°С сходів можна чекати й два тижні.

«Подальший догляд за сіянцями зводиться до помірного поливу раз на тиждень, достатнього освітлення (по 16 годин на день) та провітрювання», — додали знавці. 

Щоб стебла не витягувалися, а росли міцними, рослини тримають на прохолодному підвіконні. Це знижує інтенсивність росту та загартовує до холоду.

Через два-три тижні після сходів розсада помідорів підживлюється будь-яким біодобривом на основі гуматів, наприклад, стимулятором росту. Окрім гуматів можна підживити народними засобами: йодом, дріжджами тощо. 

Читайте також: 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.