За час повномасштабного вторгнення Україна втратила понад 170 тис. голів корів

Станом на 1 грудня 2022 року в Україні утримують 1 млн 380 тис. голів корів, що на 13,9%, або 233,7 тис. менше, ніж торік. За період повномасштабного вторгнення Україна втратила 172,7 тис. голів корів. 

Про це повідомляє Асоціація виробників молока.

«За попередніми даними Держстату, в яких не враховано дані по наразі окупованих областях, промисловий сектор (МТФ)  втратив  37,7 тис. корів, Разом із тим, за оцінками Асоціації виробників молока, втрати у МТФ перетнули 50 тис. корів», — повідомили в АВМ.

За інформацією Держстату, загалом молочно-товарні ферми утримували на 1 грудня 386 тис. голів корів, що на 8,4% або 35,6 тис. менше, ніж у відповідний період 2021 року.

Актуально: Як зафіксувати та описати збитки фермерів через війну: покрокова інструкція.

Господарства населення станом на 1 грудня утримували 994 тис. голів корів, що на 15,9%, або 188,1 тис. менше, ніж у 2021. Від лютого присадибний сектор скоротив утримання на 135 тис. голів.

«Найбільших втрат молочна галузь зазнала в перші місяці війни. Окупація територій, обстріли не давали можливості працювати. Перебої з доїнням негативно впливали на здоров’я тварин, що в подальшому привело до вибракувань», — кажуть експерти.

Після «шокового періоду» промислові господарства з фронтових і прифронтових зон намагалися перевозити худобу в безпечніші регіони Західних та Центральних областей. Це один із факторів, чому зараз можемо спостерігати швидке зростання чисельності в низці областей. Наприклад, в Тернопільській області приріст складає 17,5% (16,1 тис.), в Одеській — 14,5% (6,3 тис.), а в Івано-Франківській — 12,2% (4,6 тис.). В той же час в критичних регіонах чисельність впала майже на 50% — у Харківській області молочно-товарні ферми зменшили утримання на 47,3% — до 17,4 тис. , в Сумській — на 5,2% (до 25,6 тис.), а Чернігівській — на 4,1% (37,9 тис.).

Загалом, найбільше поголів’я корів зараз сконцентровано у Полтавській (54,1 тис.), Черкаській (43,1 тис.) та Чернігівській (37,9 тис.) областях.

«Наразі, господарства в стабільних регіонах продовжують працювати та нарощувати поголів’я за рахунок власного шлейфу, дехто закуповує невеликі партії нетелей у сусідніх господарств. Проте, більша частина оцінюють свою діяльність як нестабільну», — зауважує аналітикиня Асоціації виробників молока Яна Лінецька.

Також Яна Лінецька зазачила, поруч із іншими факторами, продовження війни, утруднена робота морських портів, зниження цін на молочну продукцію на світовому та падіння купівельної спроможності на внутрішньому ринку будуть мати основний вплив на ведення молочного бізнесу в найближчому майбутньому.

Читайте також: 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.