На Черкащині ферма в умовах війни на 20% збільшила поголів'я

Без вихідних та на генераторах працює молочна ферма у селі Хрущівка, що на Черкащині. В умовах постійних відключень світла ферма пристосувалась та доїть корів та збільшила поголів'я на 20%.

Про це ідеться у матеріалі Суспільного.

«Ми за цей рік наростили поголів'я на 20% і надої приблизно на 20-25%. Минулого року у нас були корови-первістки, які максимально роздоїлися цього року. Друга причина — це те, що ми покращили раціон і комфорт для корів», — розповів Дмитро Соломаха, директор фермерського господарства.

Перебої зі світлом на надої не вплинули. Нині виробляють молока на 20 % більше, ніж до початку повномасштабного вторгнення.

На підприємстві є сучасний доїльний зал-карусель. На 800 дійних корів — троє працівників. На фермі кажуть,від початку відключень електроенергії перейшли на генератори.

«За умови використання нашого генератора при відключенні світла майже 80% свого робочого потенціалу ми даємо на процес доїння», — зазначив Дмитро.

У господарстві мають два генератори потужністю 170 кіловатів. Придбали їх у 2020 році. На фермі додають, найбільше тішить — так це надої. Нині виробляють більше молока, ніж робили це до 24 лютого.

Читайте також: 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.