В Україні відновлюється молочне виробництво

В умовах воєнного стану молочна галузь продовжує працювати. Станом на травень 2022 року в Україні близько 70% молокопереробних підприємств налагодили своє виробництво та налаштували схеми продажів.

Про це повідомляють у Комітеті аграрної та земельної політики Верховної Ради.

Як зазначається, на початку вторгнення росії до України, деякі виробники молока та переробні підприємства вимушені були тимчасово призупинили свою діяльність або зменшили виробництво через логістичні проблеми. 

«Ситуація на ринку молокопродуктів в Україні покращується. Попри всі труднощі, які виникли за останніх два місяці через війну в Україні, молочна галузь розпочала поступове відновлення», — повідомили фахівці комітету.

Крім того, через налагодження виробниками нових ланцюгів продажів та експортних каналів збуту, відновлюється зовнішня торгівля молочними продуктами. 

Так, загальний експорт українських молочних продуктів за квітень склав 5630 тонн, що лише на 21% менше ніж у квітні 2021 році.

Водночас, завдяки активній роботі вітчизняних молокопереробних підприємств, відбувається активне заміщення імпорту. Так, за квітень загальний імпорт молочних продуктів склав 3326 тонн, це на 62% менше ніж в аналогічний період минулого року.

Проте, через війну в Україні зростають світові ціни на молоко, оскільки військові дії загрожують стабільному постачанню кормів для корів. Зростання вартості кормів є великою проблемою для молочних фермерів, оскільки воно становить 70–80% їх витрат при виробництві молока.

Читайте також: 

Сімейні молочні ферми продовжують працювати навіть під час війни

В Україні спростили вимоги щодо утримання молочної худоби

Сімейні молочні ферми за час війни отримали півмільйона інвестицій

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.