Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.
Реєстрація по формі ФОП 4 звільняє від сплати податку на землю
Про переваги ФОП 4 під час заходу в с. Утконосовка Одеської області «Нові можливості збуту овочів» розповів Микола Горшков, спеціаліст з розвитку плодоовочевого ланцюга UHBDP.
Про це стало відомо з головного сайту UHBDP.
Платники єдиного податку в рамках ФОП 4 звільняються від сплати податку на землю, яка використовується для здійснення підприємницької діяльності.
До четвертої групи платників єдиного податку відносяться сільськогосподарські товаровиробники, зокрема, ФОП, які провадять діяльність виключно в межах сімейного фермерського господарства.
Яких же вимог необхідно дотримуватись?
- Здійснювати виключно вирощування сільськогосподарської продукції, збирання, вилов, переробку власно-вирощеної та її продаж.
- Проводити господарську діяльність (крім постачання) за місцем податкової адреси.
- Не використовувати працю найманих осіб, тобто працюють тільки члени родини.
- Членами сімейного фермерського господарства такої фізичної особи підприємця можуть бути члени її сім’ї. Визначення членів сім'ї надано у ст. 3 Сімейного кодексу України. Члени сім'ї не є найманими працівниками сімейного фермерського господарства
- Площа сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду у власності та/або користуванні членів фермерського господарства становить не менше двох гектарів, але не більше 20 гектарів.
Виробник, що оформлений за 4 групою спрощеної системи оподаткування (без ПДВ) повинен сплачувати Єдиний страховий внесок (ЄСВ) та єдиний податок.
ЄСВ — це 22% від мінімальної заробітної плати, зараз він складає 1320 грн. на місяць.
ЄСВ сплачується за кожного члена СФГ, члена сім'ї, який офіційно входить до СФГ, але ЄСВ не платять пенсіонери, особи з обмеженою працездатністю та особи, які вже мають постійну роботу в іншого роботодавця.
«Тобто, якщо ви десь офіційно працевлаштовані, а паралельно зареєстрували СФГ як ФОП 4 групи, то ЄСВ ви не сплачуєте», — стверджують податківці.
Щоб мотивувати виробників реєструватися як ФОП 4 групи, держава пропонує пільгу щодо сплати ЄСВ для СФГ, отже, сума податку становить:
1-й рік —10% = 132 грн.
2-й рік —20% = 264 грн.
3-й рік — 30% = 396 грн.
4-й рік — 40% = 528 грн.
5-й рік — 50% = 660 грн.
6-й рік — 60% = 792 грн.
7-й рік — 70% = 924 грн.
8-й рік — 80% = 1056 грн.
9-й рік — 90% = 1188 грн.
з 10-го року — 100% = 1320 грн.
Єдиний податок — це відсоток від НГО землі (по ОТГ або по області) з урахуванням коефіцієнта в залежності від категорії землі (оранка, багаторічні насадження, закритий грунт)
1 га багаторічних насаджень в Одеській області = 31017 грн. * 0,57 % = 177 грн. (НА РІК)
1 га ріллі в Одеській області = 31017 грн. * 0,95% = 295 грн. (НА РІК)
1 га закритого грунту в Одеській області = 31017 грн. * 6,33% = 1964 грн. (НА РІК)
Сплата єдиного податку здійснюється поквартально таким чином:
- 1 квартал - 10%,
- 2 квартал - 10%,
- 3 квартал - 50%,
- 4 квартал - 30% від загальної суми податку, який нарахован за рік.
«Реєструвати бізнес треба, тому що у випадку купівлі землі необхідно показувати джерело надходжень коштів. Також для отримання кредиту в банку треба показувати свої прибутки за 2 роки. Якщо буде необхідність отримати допомогу за держпрограмою, то теж треба вести зареєстрований бізнес. Особливо необхідна реєстрація, коли в планах є реалізація продуктів в супермаркети», — стверджують фахівці.