Прокуратура Житомирщини повернула в держвласність 707 гектарів сільгоспземлі

До власності Національної академії аграрних наук України повернуто з оренди 10 земельних ділянок, загальна площа яких 707 гектарів. 

Господарський суд Житомирської області визнав недійсним договір про спільний обробіток землі (спільну діяльність) та зобов’язав приватне товариство повернути землі вартістю понад 176 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба Житомирської обласної прокуратури.

У вересні 2020 року Поліська дослідна станція ім. О.М. Засухіна Інституту картоплярства НААН України уклала з приватним товариством договір про використання зазначеної площі земель сільськогосподарського призначення. 

Такий правочин є протиправним, оскільки дослідне господарство є лише користувачем землі державної власності і не наділене повноваженнями передавати угіддя у користування чи оренду.

«Прокурори встановили, що договір про спільну діяльність з використання землі державної власності є удаваним та приховує дійсний зміст правовідносин між приватним підприємством і дослідним господарством, а насправді землю передано в оренду», — ідеться у повідомленні. 

Прокурори через суд домоглися припинення незаконного користування значного масиву земель сільськогосподарського призначення.

Читайте також: 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.