Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.
Експерти розказали, як правильно вирощувати бройлерів
Вода для напування бройлерів повинна бути комфортної температури: теплу птиці п’ють неохоче, а від холодної хворіють. В ідеалі: + 18..+ 22°С. Після годування бройлерів, комбікорм прибирають, що перешкоджає розвитку гнильних процесів і росту хвороботворних бактерій.
Про це пише Сільське господарство та садівництво.
«Рухову активність краще обмежити одним приміщенням або кліткою, так мінімізується втрата енергії, з’явиться можливість правильно годувати курчат», — пише видання.
Після першого тижня утримання курчатам ставлять окремі годівниці з річковим піском або дрібною галькою. Мінеральні складові сприяють ефективному перетравленню і засвоєнню кормів.
«Приблизно до 5 діб курчат годують 8 раз в день. При цьому вперше бройлер повинен поїсти не пізніше ніж через 12-15 годин після своєї появи. В першу добу комбікорм залишають в постійному доступі. В цілому витрата корму становить 15-21 г на кожну голову. Зазвичай курча важить близько 116 г», — зазначили експерти.
Читайте також:
- Топ-15 порід м’ясо-яєчних курей
- Курник на зиму необхідно утеплювати
- Для інкубації беруть яйця старіших курей
Аж до 18 днів бройлери стрімко набирають вагу. Важливо не пропустити цей період, коли розкривається генетичний потенціал великих приростів. При збалансованому харчуванні вони виростають до 638 г. Корм додають поступово, починаючи з 25 г і закінчуючи 89 г у розрахунку на одного курчати бройлера. Кількість годувань поступово знижують з 6 раз до 4 разів на добу.
До 37 днів триває період інтенсивного набору маси. До його кінця кожне курча досягає в середньому близько 2 кг. Витрату корму збільшують до 158 г на особу. Режим роздачі комбікорму — двічі на день.
Зазвичай, щоб виростити бройлера досить не більше 45 днів. Хоча деякі оригінатори рекомендують забивати курчат вже у віці 42 днів: розрахунки того, скільки потрібно корму в подальшому, свідчать про втрату економічної вигоди і не виправдовують загальних витрат на вирощування курчат бройлерів в домашніх умовах.