Експорт українського меду зменшився вдвічі

В поточному 2021 році суттєво зменшився експорт українського меду за кордон: за даними Міністерства статистики України, експорт меду за січень-жовтень 2021 року склав 40,9 тис. т, тоді як у минулому році він сягнув рекордної цифри — понад 80 тис. т. 

Про це повідомив Валерій Курейко, бджоляр із 40-річним досвідом та співвласник ТМ «Знатний Мед». 

На першому місці по експорту знаходяться країни ЄС, при цьому, найбільші обсяги експорту до Польщі та Німеччини. До 10 найбільших країн, куди експортується український мед, входять  також США та Японія. 

«За підсумками 2021 року, експорт може скласти близько 50 тис. т, що складає трохи більше 60% від показника попереднього року»,  — говорить Валерій Курейко.

Незважаючи на збільшення вартості експортованого меду (з 1,8 долл.США у 2019 р. до 2,37 долл.США у 2021 р.), пріоритетом для бджолярів — безпосередніх виробників меду — став внутрішній ринок. 

«Однією з основних причин скорочення експорту в 2021 році є підвищення цін та збільшення попиту на внутрішньому ринку України. У цій ситуації багато пасічників почали продавати мед внутрішньому споживачу. В результаті, внутрішнє споживання меду збільшилося і перевищило обсяги експорту», — вважає Валерій Курейко. 

Зазначається, крім дрібного та середнього опту, коли мед продається у відрах 10-20 л, на внутрішньому ринку мед продається у фасованому вигляді — у скляних баночках від 100 мл та у пластиковій тарі від 0,3-0,5 до 1-3 л., у тому числі, брендований та з етикетками, де вказано виробника.

Читайте також: 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.