Громади чекають розблокування нових земельних торгів в електронних системах — джерело

Постанову про вимоги щодо підготовки до проведення та проведення земельних торгів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису) уряд має розглянути та затвердити вже цієї середи 22 вересня 2021 року.

Про це в ексклюзивному коментарі сайту Земляк розповіла представниця приватної компанії, що займається земельним консалтингом.

«Наразі громади проводять за старим алгоритмом лише ті земельні торги, оголошені ними до набуття чинності закону про обов’язкові електронні аукціони. Нові аукціони не оголошували, бо ще немає чітко прописаних нових правил. Усі чекають прийняття урядом постанови про вимоги до підготовки та проведення електронних земельних торгів. За моїми даними, таку постанову приймуть на найближчому засідання Уряду в цю середу», — зазначила експертка.

Читайте також Державні і комунальні землі продаватимуть через електронні аукціони

Справа в тому, що Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок та набуття права користування ними через електронні аукціони» був прийнятий ще 18 травня. Президент України Володимир Зеленський підписав документ 24 червня, а чинності новий закон набув уже 25 червня з моменту публікації в офіційному виданні «Голос України».  

Однак досі не було визначено, який має бути алгоритм продажу земельних ділянок державної та комунальної власності, а також прав оренди на них через електронні аукціони. Тож нова постанова КМУ має прояснити всі подробиці організації та проведення електронних земельних торгів.

Читайте також

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.