Уряд затвердив вимоги щодо проведення електронних земельних аукціонів — постанова КМУ

У середу 22 вересня 2021 року Кабінет Міністрів України затвердив вимоги щодо підготовки та проведення земельних торгів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису) з доопрацюванням 1 день.

Такий алгоритм затверджено постановою КМУ про деякі питання підготовки до проведення та проведення земельних торгів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису) на засіданні уряду.

«Просимо з техніко-юридичним допрацюванням фіналізувати документ», — зазначив Роман Лещенко, міністр агрополітики України.

Денис Шмигаль, прем'єр-міністр України, запропонував прийняти постанову з доопрацюванням в 1 день. Пропозицію підтримали члени уряду.

Також ця постанова визначила форму документації лота щодо земельних торгів для розміщення в електронній торговій системі та перелік документів, якими потенційний покупець прав на землю може підтвердити свою відповідність вимогам Земельного Кодексу України.

«Відтепер відповідальним за забезпечення функціонування електронної торгової системи — адміністратором електронної торгової системи буде державне підприємство «Прозорро.Продажі», що належить до сфери управління Міністерства економіки», — задекларували в постанові уряду.

Водночас доступ до електронної торгової системи будуть здійснювати через сервіси, які надають оператори торгових майданчиків відповідно до затверджених вимог. Перелік попередньо авторизованих електронних майданчиків всіх напрямків ЕТС «ProZorro.Продажі» можна знайти на офіційному сайті торгової системи.

Тобто тепер громади зможуть оголошувати та проводити аукціони з продажу або оренди земельної ділянки, а потенційні покупці — взяти у них участь через акредитований електронний майданчик.

Основні етапи підготовки до електронних земельних торгів

  • Реєстрація на електронному майданчику
  • Перевірка інформації/укладення договору
  • Оголошення аукціону та завантаження документації
  • Реєстрація заяв на участь в земельному аукціоні
  • Перевірка документів та допуск учасника до аукціону
  • Закінчення періоду прийому пропозицій
  • Онлайн-аукціон

Будь-який користувач інтернету має можливість спостерігати за ходом земельних торгів в інтерактивному режимі реального часу та здійснювати пошук інформації щодо проведених та/або запланованих земельних торгів за допомогою сервісів пошуку та перегляду торгів електронного майданчика. 

Нагадаємо, що у ще в травні ВРУ прийняла закон, яким зобов’язала реалізувати права на державні і комунальні землі винятково через електронні аукціони. Цей Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок та набуття права користування ними через електронні аукціони» був прийнятий ще 18 травня.

Президент України Володимир Зеленський підписав документ 24 червня, а чинності новий закон набув уже 25 червня з моменту публікації в офіційному виданні «Голос України».  

Однак досі не було визначено, який має бути алгоритм продажу земельних ділянок державної та комунальної власності, а також прав оренди на них через електронні аукціони. Тож нова постанова КМУ має прояснити всі подробиці організації та проведення електронних земельних торгів.

 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.