Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.
Договір дарування на землю не підлягає оподаткуванню близькими родичами — юристи
Якщо землю у подарунок приймає близький родич (діти, батьки, чоловік або дружина), така угода не оподатковується. Також звільняються від оподаткування особи з інвалідністю І групи, діти-сироти та неповнолітні, які позбавлені батьківського піклування.
Про це повідомили фахівці Безоплатної правової допомоги.
Коли договір дарування оформлюють на не близького родича або на зовсім чужу людину, під час укладення даної угоди обдарованому доведеться сплатити 5% від вартості землі і військовий збір — 1,5%.
«Якщо ж земельне угіддя за угодою дарування переходить до нерезидента, або від нерезидента, то навіть незважаючи на те, що вони можуть бути родичами, треба сплатити податки. А це — 18% від вартості земельної ділянки і військовий збір — 1,5%», — кажуть юристи.
Оподаткування за оформлення договору дарування земельної ділянки містить три рівні:
- перший — землю у дар приймають найближчі родичі
- другий — земля відходить не близькому родичеві
- третій — земельну ділянку у подарунок приймає, або дарує нерезидент України
«Договір дарування земельної ділянки с/г призначення укладається в письмовій формі і підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню. При укладенні договору дарування, у нотаріуса, повинен бути присутній як дарувальник так і обдарований, оскільки їх присутність є обов’язковою умовою для посвідчення даного договору», — йдеться в повідомленні.
По темі:
Вносити зміни в договір оренди землі можна виключно за згодою сторін
Успадкування прав на орендовану землю не змінює умови договору — правники
Податок на купівлю с/г землі становитиме 6,5%
Щоб нотаріально оформити договір дарування земельної ділянки, нотаріусу необхідно надати наступні документи:
- паспорт та ідентифікаційний код кожного з учасників угоди. Якщо земля буде даруватись неповнолітній особі — необхідно пред’явити свідоцтво про народження та дозвіл опікунського органу, а також письмову згоду батьків на укладення даного договору
- документ, який підтверджує право власності на землю(держакт, свідоцтво про право власності чи на спадщину тощо)
- витяг з Державного земельного кадастру
- відомості про грошову оцінку земельної ділянки
Відомості про нормативну грошову оцінку певної ділянки можна отримати в центрі надання адміністративних послуг, або у Державному земельному кадастрі. Під час укладання договору дарування землі нормативна грошова оцінка земельної ділянки прямо впливає на розмір оподаткування.