Експерти розповіли, чому важливо контролювати стан льоху

Будь-який підвал потрібно щороку чистити, провітрювати та сушити. Краплі вологи на стелі, сперте повітря, цвіль... Все це свідчить про те, що в погребі занадто висока вологість. 

Насамперед треба овочесховище як слід провітрити. По кутах можна розкласти кухонну сіль або деревне вугілля. Вони вберуть зайву вологу, пише Ukr.Media.

Провітрювання та циркуляція повітря — найдієвіші засоби від вологості та цвілі, тому якщо є можливість — варто зробити хорошу вентиляцію льоху.

«Дуже важливо стіни і стелю сховища білити вапном з добавкою мідного купоросу: 2 кг свіжогашеного вапна, 200 г мідного купоросу на 20-30 л води. Вапно не тільки вбиває грибки і цвіль, але і поглинає зайву вологу, робить повітря сухим», — кажуть господарі.

Раз в три роки треба робити дезінфекцію льоху, а якщо з'явилася цвіль, то і щорічно. Зазвичай — за допомогою свіжогашеного вапна, або 1% формаліну, або 10% хлорного вапна, яку витримують протягом доби.

Актуально: Чому гниє картопля в погребі та що з цим робити?

Також застосовують і сірку. На 1 м3 льоху спалюють 40-50 г сірки. Але з нею треба бути дуже обережними, щоб самим не отруїтися димом. 

«При цьому все залізо треба захистити солідолом або маслом. Та й кришки на банках можуть після такої процедури проржавіти наскрізь»,  — додали знавці.

Сучасні тютюновішашки на залізо ніяк не реагують, більш ефективно вбивають комах, але набагато менш результативні від цвілі. І відносно безпечні для людини.

Дуже корисно обробляти поверхні спеціальною рідиною від плісняви. Її не важко знайти в магазинах. До її складу входять фунгіциди і біоциди, які захищають поверхні від цвілі.

Також від цвілі поверхні можна обробити концентрованім перекисом водню (37%) — це безпечно для консервації та овочів, тому можна обробляти навіть посеред сезону, але не забувайте про провітрювання поки працюєте у льоху.

Не втратили актуальності і дідівські способи. Для чого на ніч в овочесховище поміщають відро з тліючими вуглинками. Коли вони догорять, вносять нові... Це позбавить і від непотрібної вологи, і від цвілі. Тільки треба відкрити всі люки і вентиляційні отвори, щоб не утворювався чадний газ.

Читайте також: 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.