У селі Підгір’я створили педагогічну ферму для дітей з інвалідністю

У селі Підгір’я, за 17 км від Золочева на Львівщині отець Михайло Сукмановський створив педагогічну сироварню для дітей з інвалідністю. На сироварні виготовляють близько ко 10 видів сирів, та встановлена пасіка, що дає смачний мед, пише Суспільне.

Фермер та отець Михайло Сукмановський разом із командою розробив бренд-стратегію свого соціального підприємства і вже в процесі його реалізації. Сир та продукцію реалізовуватимуть під маркою «Щедрий діл».

«У нас була мета створити соціально-педагогічну ферму, аби діти могли тут вчитись, розвиватись, здобувати фах і навіть працевлаштуватись. Якщо б у їхньому житті й виникла кризова ситуація, наприклад, не стало батьків, родичів чи людей, які ними опікуються, то люди з інвалідністю могли дати собі раду в житті», — каже отець.

При церкві Блаженного Миколая Чарнецького, що у Золочеві, отець створив Благодійний фонд «Милосердний самарянин для дітей з особливими потребами». Там вони реалізували свічкову майстерню, мініпекарню, де з дітьми з особливими потребами щодня займаються, розвиваються, працюють та навчаються.

Як розповів сам засновник, усе почалось, коли у 2008 році він повернувся із миротворчої місії з Косово.

Із дітьми з інвалідністю священник працював давно — спочатку на рівні парафії, а оскільки, за його словами, в сільській місцевості практично немає можливостей ефективного розвитку чи соціалізації людей, які мають, до прикладу, синдром Дауна або розлад спектру аутизму, зрозумів, що можна робити більше.

Читайте також: Село Байрак | Липоводолинська селищна рада.

Чотири роки тому, завдяки сприянню Асоціації українців в Люксембурзі, благодійний фонд у співфінансуванні отримав грант від уряду Люксембургу для створення «Педагогічної ферми для дітей та осіб з особливими потребами». За 250 тисяч євро, з яких 60% (150 тис. євро) оплатив тамтешній уряд, і 40% (100 тис. євро) вони, вдалось збудувати ферму, добудувати будинок з навчальними кімнатами, сироварню, пасіку, закупити тварин — кози, вівці для зоотерапії.

Заручившись підтримкою дружини Оксани, на фермі священник вирішив навчитись варити сир. Для цього поїхали у Гостомель, де майстри свого діла показали та навчили техніки вироблення сиру. Для продукту родина використовує здебільшого коров’яче молоко, яке закуповує у місцевих селян. Так, сьогодні вони щодня переробляють тонну молока, з якого варять крафтові сири.

Серед розмаїття сулугуні (звичайний, копчений), будз, гауда (з лавандою, різними травами, перцем, паприкою, базиліком, часником), моцарела, під пармезан і під французькі, наприклад, з пліснявою. Для того, щоб зробити такий сир, додають певні інгредієнти, а потім роблять проколи. Там, де сягає повітря, утворюється пліснява. Також на фермі отця виготовляють масло та сметану.

У планах отця — долучити до справи психологів, педагогів, які зможуть дітей водити, показувати та допомагати. А ще — надати можливість родинам військовослужбовців проходити на фермі реабілітацію. Зокрема, забезпечити їх відпочинком, спілкуванням з природою, психологічним розвантаженням.

Читайте також: 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.