Сімейні молочні ферми планують виготовляти власні корми

Сімейні молочні ферми отримали позитивне рішення по державному гранту за програмою «Переробне підприємство» на суму 7,8 млн грн, метою якого є придбання обладнання для розвитку кормоцентру на загальну суму понад 11 млн грн.

Одним з ключових напрямків кормоцентру буде виробництво монокорму. Це інноваційна розробка зоотехнологів та ветеринарів проєкту Сімейні молочні ферми, яка дозволяє годувати корів змішаним раціоном.

Про це повідомляє пресслужба проєкту Сімейні молочні ферми.

«На кормоцентрі планують виробляти кукурудзяний силос, комбікорм та монокорм. Для цього проєкт придбав обладнання для «Зеленої лінії» на суму майже 100 000 евро. Сюди входить косарка, ворушилка, валкувач виробництва KHUN. «Зелена лінія» необхідна для забезпечення своєчасного та якісного процесу заготівлі кормів при виробництві сінажу та сіна», — повідомили в проєкті.

Кормоцентр є стратегічним напрямком розвитку проєкту Сімейні молочні ферми, який спрямований на покращення ефективності годування ВРХ, збільшення надоїв молока та маси тварин, поліпшення здоров’я ВРХ, здешевлення та оптимізацію раціонів для фермерських господарств.

Змішаний раціон — це спосіб годування, при якому корова одночасно отримує всі необхідні корми, що сприяє покращенню її продуктивності та здоров’я.

Завдяки змішаному раціону корова має оптимальну кислотність в рубці навіть при великих порціях комбікорму. Як показала практика годівлі корів на промисловій фермі, змішаний раціон може підвищити надої молока на 15-30%, поліпшити стан ВРХ та прискорити набирання ваги тваринами на відгодівлі.

Читайте також: 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.