При переході до ПЦУ московських попів ретельно перевірятимуть — Епіфаній

Якщо священник не проповідував відкрито ідеологію русского міра, не заплямував себе цією ідеологією, то йому відкриті двері до ПЦУ. Підтвердженням цього має стати громада. В іншому випадку — представник МП повинен покаятися, відмовитися від російського громадянства, відректися від ідеології русского міра.

Про це пише інформаційне агенство Волинські новини.

Коли громада вирішує про перехід і священник підтримує громаду, це засвідчує, що він є патріотом, хоч і перебував певний час у складі московського патріархату. 

«Я переконаний, що там ще є багато священників, які є патріотами України. Звичайно, що ті священнослужителі та архієреї, які відкрито проповідували цю ідеологію, які мають російські паспорти, але в майбутньому захочуть перейти в ПЦУ, повинні покаятися, відмовитися від російського громадянства, відректися від ідеології русского міра. Тоді й буде відповідне рішення щодо їхнього прийняття до складу ПЦУ. Я бачу і чую, що українське суспільство турбується про це. Тому ми будемо перевіряти, робити все задля того, щоб такі люди, прийшовши до української церкви, не руйнували її зсередини», — зазначив Митрополит Київський і всієї України, предстоятель Православної церкви України Епіфаній.

ПЦУ протягом останніх чотирьох років зверталася, звертається та закликає верхівку московського патріархату, єпископат і духовенство до діалогу, до спілкування, до єднання. Але з їхнього боку не було бажання, і до цього часу немає. Більше того, інша сторона ставить ультиматуми та умови.

«Ми повинні капітулювати, здатися і тоді приєднатися до них. Але ми ніколи не підемо на такі умови. Ми готові до спілкування, але без жодних ультиматумів і передумов. Якщо починаємо діалог, то з чистого аркуша, забуваємо те, що було, та вирішуємо, яким чином ми можемо далі бути в єдиній. На жаль, з їхнього боку не було бажання» 

Священники УПЦ МП починають розуміти та усвідомлювати, втрачають страх. Їх залякували, їх купляли, але поступово священники починають підтримувати рішення своїх громад та долучаються до ПЦУ.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.