Гуманітарне розмінування в Україні проводитиме новий держорган

Україна пропонує створити державну структуру, яка координуватиме гуманітарне розмінування.

Про це повідомляє Міністерство економіки України.

«Ми пропонуємо створити державну структуру, яка координуватиме гуманітарне розмінування території нашої держави. Вже підраховано, скільки необхідно ресурсів, щоб прискорити пріоритетне гуманітарне розмінування земель сільгосппризначення. Ми також бачимо шляхи, як прискорити очищення території від вибухонебезпечних предметів», — повідомила Юлія Свириденко, Перший віцепрем'єр-міністр України – Міністр економіки.

Як повідомила перший віцепрем'єр-міністр України, для реалізації цих задач пропонується створити структуру, котра координуватиме гуманітарне розмінування території нашої держави та буде ефективно реалізовувати всі супутні організаційні задачі. Цей орган представлятиме єдине, чітко сформульоване бачення роботи галузі. Контролювати його діяльність має наглядова рада, до якої запросили представників країн-партнерів. 

«Але без допомоги партнерів нам не впоратися. Тому ми звертаємося до країн G7, щоб вони надали нам фінансову підтримку та допомогли зі спеціальною технікою та навчанням людей», — зазначила Перший віцепрем'єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко.

 Крім того, послам G7 запропонували взяти шефство над замінованими  областями України та допомогти звільнити їх від мін та нерозірваних снарядів. 

В цілому, згідно плану першочергового розмінування, планується обстежити та розмінувати 470 тис. 854 га земель сільськогосподарського призначення на території Дніпропетровської, Київської, Миколаївської, Сумської, Харківської, Запорізької, Херсонської, Чернігівської, Черкаської областей.

Читайте також: 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.