Більше половини зареєстрованих в ДАР є селяни — Уряд

В Україні 95 тисяч аграріїв зареєструвалося у Державному аграрному реєстрі (ДАР) протягом 5,5 місяців його функціонування. 75% зареєстрованих — це селяни-одноосібники, 25% — ФОПи та юридичні особи.

Про це інформує Урядовий портал.

Наразі у рамках ДАР діють 4 програми підтримки малих агровиробників. 

«Лідером за кількістю агровиробників, зареєстрованих у ДАР є Миколаївська область — понад 9 000 реєстрацій з серпня минулого року. Високі показники реєстрації фермерів у ДАР також мають Кіровоградська і Дніпропетровська області — майже 6 000 фермерів від кожної, Вінницька і Волинська — понад 5 500 реєстрацій від кожної, до показника 5 000 реєстрацій впритул наблизились Одеська та Хмельницька області»,  — ідеться у повідомленні.

Позитивну динаміку реєстрації у ДАР демонструють Полтавська — понад 3 500, Рівненська понад 3 000, Житомирська і Чернігівська області — майже 3 000. Агровиробники продовжують активно реєструватися у Державному аграрному реєстрі.

За час роботи ДАР відбулося чимало оновлень, неодноразово розширювався функціонал та інструментарій платформи. повноцінно впроваджені коштом Європейського Союзу та інших іноземних партнерів 4 програми підтримки малих агровиробників − бюджетна субсидія на 1 га сільгоспугідь і спеціальна бюджетна дотація на ВРХ (корови) усіх напрямів продуктивності (50 млн євро); перша гуманітарна допомога у вигляді засобів тимчасового зберігання зерна (рукавів) місткістю 200 тонн, реалізована у партнерстві з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО); у продовження цієї програми — реєстрація для отримання комплектів спеціальної техніки для завантаження / розвантаження зернових рукавів.

Для реєстрації в Державному аграрному реєстрі можна дізнатись з інструції.

Читайте також: 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.