Троє посадовців фіктивно продавали худобу заради держпідтримки

На Житомирщині викрили трьох службовців за фіктивний продаж племінної рогатої худоби і заволодінні понад 15 млн грн з бюджетних коштів.

У пресслужбі прокуратури уточнюють, що підприємства фактично на папері «продали-купили» одне в одного 417 голів племінних корів.

Про це повідомляє пресслужба поліції Житомирської області.

«Слідством установлено, що у 2021 році 41-річна киянка, будучи представником за довіреністю акціонерного товариства сільськогосподарського напряму, змовилась із службовими особами двох підпорядкованих господарств. Вони уклали кілька фіктивних угод щодо купівлі-продажу племінної рогатої худоби. Надалі спільники сфабрикували низку документів: акти прийому-передачі худоби, товарно-транспортні накладні та інші. А також для прикриття удаваних господарських відносин здійснювали перекази коштів між товариствами», — йдеться в повідомленні.

Згодом вказані особи склали заявки на отримання часткового відшкодування вартості племінних тварин. Ці документи подали до відповідної комісії Мінагрополітики для отримання виплат за державною підтримкою розвитку тваринництва.

Таким чином злодії заволоділи коштами державного бюджету у загальній сумі більш як 15 мільйонів гривень.

Цьогоріч 20 та 23 січня слідчі поліції оголосили представнику, директору та головному бухгалтеру зазначених товариств підозри у заволодінні майном шляхом зловживання службовим становищем (ч. 5 ст. 191 КК України) та у службовому підробленні (ч. 1 ст. 366 КК України).

Відповідно до чинного законодавства такі протиправні дії караються позбавленням волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.