Землевласникам нагадали, як зареєструвати договір оренди землі

Згідно зі Законом України № 2145 на районні військові адміністрації, в умовах воєнного стану, покладають державну реєстрацію укладення договорів оренди земельних ділянок.

Це означає, що не потрібно внесення змін до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Про це ідеться в матеріалі Zemliak.com«Як зареєструвати договір оренди землі в умовах воєнного стану».

У нинішніх умовах районні військові адміністрації (РВА) вносять відомості щодо договорів оренди до спеціальної Книги реєстрації землеволодінь і землекористувань (в паперовій та електронній формах). 

«Така Книга має бути передана до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру протягом 1 місяця з дня припинення або скасування воєнного стану в Україні або у відповідних окремих її місцевостях», — пише Zemliak.com.

Для державної реєстрації договору оренди землі під час воєнного стану орендодавець повинен скласти заяву в електронній формі, до якої додати примірник договору, а також засвідчені копії документів, що посвідчують право на земельну ділянку. Заява з доданими документами надсилається до військової адміністрації електронною поштою. 

РДАпротягом 5 робочих днів з дня подання заяви здійснюють державну реєстрацію договору оренди або надають вмотивовану відмову у ній. Важливо, що підставою для відмови у державній реєстрації може бути лише невідповідність поданих документів закону.

Читайте також:

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.