В Україні відкрито більше сотні сімейних молочних ферм

За 1 півріччя 2021 року кількість корів, які утримуються учасниками проекту «Сімейні молочні ферми», збільшилась на майже 300 голів, до 1 300. Відповідно зросли і показники виробництва молока. 

Лідером по кількості відкритих ферм в рамках проекту є Хмельницька область, 35 сімейних молочних господарств. В трійці найкращих областей знаходяться також Рівненщина (20 ферм) і Волинь (17 ферм).

Повідомляють на сайті Сімейні молочні ферми.

Сьогодні географія поширення проекту охоплює 8 регіонів і це переважно Західні області України. Проте, вже найближчим часом перші сімейні молочні ферми відкриються на Сумщині, Полтавщині, Миколаївщині, Черкащині та інших областях.

Молочний кластер — це локальна молоковиробнича група сімейних молочних ферм та інших суміжних підприємств в межах однієї або кількох сусідніх громад.

«Наш досвід показує, що кожну ферму потрібно розвивати як учасника кластеру із повноцінною інфраструктурою: ветеринарний центр, молочний хаб, нетельне господарство, кормовиробництво, тощо. В такому кластері кожна ферма приречена на успіх»,  — зазначає Михайло Корилкевич, ініціатор проекту «Сімейні молочні ферми».

Громади зможуть мати власну, гарантовано якісну молочну продукцію, перспективи зростання попиту на продукцію рослинництва, розвиток ветеринарії. Це стимулюватиме розвиватись місцеву економіку та відроджувати сільські території.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.