Названо область-лідера з найвищою ціною землі

За минулий тиждень визначено область-лідера з найвищою ціною за землю — Закарпатська область. Так, на Закарпатті за 1 га землі просять 48 962 грн. Одещина в цьому рейтингу посідає друге місце: максимальна вартість, за яку продають гектар землі, тут складає 38 931 грн. На третьому місці — Київщина із ціною 37 386 грн/га. На четвертому місці — Хмельниччина із ціною 30 613 грн/га. Замикає п'ятірку лідерів за вартістю с/г землі Луганщина, де фіксується ціна 30 577 грн/га.

Середня ціна вартості землі становила 26 521 грн за га.

Про це пишуть у новому спільному проєкті AgroPolit.com та Zemelka.ua за підтримки нової земельної агенції Volodar «Ринок землі в Україні. Мапа земельних угод і цін на землю з 1 липня 2021 року».

Найменшу ціну просять на Вінниччині (18 405 грн/га).

Нагадаємо, згідно з операціями купівлі продажу с/г землі за 12-18 липня, середня ціна ділянок, які знаходяться у власності/оренді, становила 27 534 грн за га.

Зазначимо, що аналітики Latifundist Media разом із експертами земельної агенції Volodar проводитимуть щотижня власне дослідження даних Земельного моніторингу Держгеокадастру про ціну відчужених земельних ділянок сільськогосподарського призначення, які знаходяться у власності. В розрахунок будуть братися лише дані про земельні угоди щодо ділянок понад 1 га та ті, в яких ціна за гектар буде не меншою за 12 тис. грн і не перевищуватиме 80 тис. грн.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.