Ринок землі: озвучено ціну 1 га с/г землі в Україні

Ціна продажу землі коливатиметься у межах плюс 10-30% до нормативної грошової оцінки. Тобто середня вартість 1 га землі по Україні становитиме $1000-1500, пише Zemelka.ua.

Читайте Як дізнатися ціну свого паю перед продажем

Як зазначається, ціна залежатиме від кількох базових факторів:

  • нормативна грошова оцінка у конкретному регіоні (оновили на початку 2021 року);
  • обмежене коло покупців;
  • доступні кредити, тобто земельна іпотека.

Наразі купувати землю до 1 січня 2025 року матимуть право тільки українці в обсязі не більше ніж 100 га в одні руки. Юридичні особи зможуть купувати землю тільки через два роки, іноземці — після всеукраїнського референдуму. 

«Мінекономрозвитку у своїх побажаннях на 2021 р. до бюджету так і не заклав жодної копійки на кредитування українців під купівлю землі, хоча раніше розповідали про потребу в 500 млн грн. Реанімоване Міністерство аграрної політики та продовольства наразі своєї позиції у цьому питанні не озвучило, бо ще поновлює свою структуру і відвойовує фінанси з бюджету на свою роботу на рік», — йдеться у матеріалі. 

Перспективна вартість землі, яку сьогодні озвучують експерти для майбутнього ринку — це середні показники НГО, що становлять приблизно 27,5 тис. грн за гектар ріллі, хоча по країні ціни коливаються від 20 тис. грн до 30 тис. грн за один га.

Але це НГО, яке використовується для оподаткування, адже закон про ринок земель встановлює НГО як  мінімальну ціну на землю. Тож реальна ціна буде дещо вищою. За грубими підрахунками, середня ціна за один гектар буде коливатися в межах $1,5-2 тис.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.