Городникам пояснили, чому опадає зав'язь кабачків

Одна з причин загнивання зав'язей кабачків буває через надлишок вологи в грунті. Таке буває, якщо поливати дуже часто і не давати землі просихати. Кабачки — не огірки, і невелика посуха їм ніяк не зашкодить, пише Zemliak.com.

«Якщо на зав'язях з'явилися білі плями, то це симптом ураження борошнистою росою. Від неї рослини можна обробити колоїдною сіркою. Але варто бути  обережними: якщо спекотніше +30°, то цей препарат може викликати опіки листя. Інші препарати використовувати вже не можна, бо у них термін очікування 20-30 днів», — кажуть експерти. 

Корисно буде і видалити деяке листя, щоб поліпшити провітрюваність кущів. Зазвичай видаляють нижнє листя, яке вже своє відпрацювали.

Опадання і загнивання зав'язей кабачків буває, коли рослинам не вистачає фосфору, азоту, бору або молібдену... Тобто, є де розгулятися комплексним добривам, що містять мікроелементи — їх повно в продажу, але коштують вони теж чимало. 

Дуже неприємні явища на кабачках можна спостерігати, коли не дотримуються сівозміни. Тобто садять кабачки після кабачків, огірків, гарбузів, кавунів і динь. Так робити не можна. Після цих культур їх можна садити тільки через чотири-шість років.

Буває, що кабачки садять близько один до одного. Це помилка новачка. Навіщо залишати по метру на рослину, якщо можна увіткнути через 30 см і заощадити площу. Так багато і роблять. А даремно. Кабачки дуже швидко розростаються. 

Читайте також: 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.