Стала відома вартість одного гектара землі

У Кабінеті міністрів озвучили вартість землі. Один гектар сільськогосподарської землі в Україні наразі коштує близько 50 тис. гривень, ціна зростатиме щороку на 7-10%.

Про це під час години запитань до уряду в Верховній Раді повідомив міністр Роман Лещенко, пише УНІАН.

«Наші аналітичні дані підтверджують, що вартість  — близько 50 тис. грн за гектар. Що стосується зростання вартості, по нашим оцінкам, воно становитиме 7-10% щороку. Українська земля є недооціненою, але є ринкові фактори, які впливають на зростання ціни, а саме: рекордне зростання на світових ринках цін на сільськогосподарську продукцію»,  — сказав Лещенко.

При цьому міністр зазначив, що Мінагрополітики радить не поспішати з продажем землі. 

«Не варто поспішати розпоряджатися своєю власністю. Земля є найкращим банківським депозитом, який постійно зростатиме в ціні та приноситиме додатковий дохід від орендної плати  — лише за минулий рік оренда зросла на 16% по Україні і продовжує зростати»,  — сказав він.

Як раніше повідомляв Земляк, 1 липня в Україні офіційно стартував ринок сільськогосподарських земель.

Купувати сільськогосподарську землю зможуть тільки фізособи з громадянством України з обмеженням в 100 га. Закон про ринок землі забороняє купівлю землі іноземцями, в тому числі  — громадянами країни-агресора. Питання продажу землі особам без українського громадянства та іноземцям може вирішуватись тільки на загальнонаціональному референдумі.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.