Громади України втратять свої 10% від продажу комунальних земель

Держава планує стягувати своєрідний «податок» з продажу земельних ділянок територіальних громад, через Закон України, що не стосується земельних відносин. У лютому 2022 року Верховна Рада України прийняла в другому читанні та в цілому законопроект №5719. 

Законопроект також передбачає розширення джерел надходжень місцевих бюджетів. Згідно документу, 10% коштів від продажу земель комунальної власності вилучатимуться до держбюджету. 

Про це повідомляє Децентралізція.

Прикінцеві положення цього закону встановлюють, що територіальні громади, при продажу земель комунальної власності, які, власне, належать цим громадам, тепер повинні сплачувати 10% від виручених коштів до державного бюджету.

«Прийнятий закон передбачає, що 90% коштів від продажу земельних ділянок зараховуватимуться до бюджетів територіальних громад, а 10% — до Державного бюджету», — ідеться у повідомленні.

Асоціація міст України вважає, що такі зміни порушують права власників (територіальних громад) розпоряджатися своїм майном та отримувати доходи від його реалізації, та звертає увагу, що після прийняття закону про «земельну децентралізацію» землі під такими фермерськими господарствами перейшли до комунальної власності.

Читайте також: 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.