Експерт пояснив, як правильно припинити договір оренди землі

Не пізніше як за місяць до дати закінчення дії договору оренди земельної ділянки необхідно подати заяву до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про виключення з цього реєстру відомостей про поновлення договору. 

Ця заява й буде вважатися відмовою в поновленні договору оренди вашої землі. Така дія передбачена змінами до Закону «Про оренду землі», які діють з 15 липня 2020 року.

Про це розповів Роман Головін, голова Всеукраїнського об'єднання власників землі, повідомляє Kurkul.com.

«Припинення договору у зв’язку з закінченням строку його дії не така й проста річ, як комусь здається. Якщо хтось думає, що настане дата закінчення договору й ділянка вільна від орендаря, то він глибоко помиляється», — розповів експерт.

Єдине, на чому необхідно зосередитись для сприйняття важливості правильного припинення договорів оренди землі є те, що тепер договір оренди землі може поновлюватися автоматично без відома власника землі. Щоб цього не сталося, пояснює експерт, власник землі повинен скористатися правом відмови від поновлення договору не пізніше як за місяць до дати закінчення дії такого договору шляхом подачі до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно заяву про виключення з цього реєстру відомостей про поновлення договору.

«Тому, якщо, вам надійшов лист-повідомлення від орендаря про укладання договору оренди на новий строк, вам необхідно надати відповідь на цей лист з обґрунтуванням відмови. Не надаючи відповідь орендареві ви надаєте йому можливість продовжувати користуватися вашою землею на запропонованих ним умовах», — пояснив експерт.

Читайте також: 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.