На Полтавщині викрито земельні афери сільського голови

На Полтавщині колишній сільський голова без рішення сесії, діючи від імені сільської ради, уклав з київським товариством угоду про співпрацю. За її умовами орган місцевого самоврядування зобов’язувався безоплатно передати товариству глину та не чинити перешкод по її збору і транспортуванню, тобто обвинувачений самостійно розпорядився корисними копалинами місцевого значення. 

Внаслідок видобутку товариством понад 33 тис. кубометрів природних ресурсів на земельній ділянці комунальної власності громаді завдано більше 24 млн грн збитків.

Про це повідомляє Полтавська обласна прокуратура.

«Окружною прокуратурою направлено до суду обвинувальний акт стосовно колишнього сільського голови одного із сіл Полтавщини, якому інкримінують використання завідомо підроблених документів, закінчений замах на зловживання службовим становищем, службові підроблення та недбалість, що спричинило тяжкі наслідки», — ідеться у повідомленні. 

У 2019 та 2020 роках посадовець підробив рішення двох сесій сільської ради про передачу йому та дружині 2 земельних ділянок загальною площею 4 га вартістю понад 840 тис. грн, розташованих на території сільської ради. 

«Під час звернення про реєстрацію права власності на вказані земельні ділянки подав підроблені рішення сесій, проте реєстратори, засумнівавшись у дійсності документів, не зареєстрували речове право», — повідомили в прокуратурі. 

Читайте також: 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.