Алгоритм викупу земель у постійному користуванні має бути допрацьований — Слободяник

Після відкриття ринку землі держава має якомога швидше надати громадам і фермерам чіткий та зрозумілий алгоритм щодо викупу земель, які перебувають у постійному користуванні фермерських господарств чи фізичних осіб.

Про це заявив Іван Слободяник, виконавчий директор Всеукраїнської асоціації громад та Всеукраїнського Конгресу Фермерів, під час Національного круглого столу «Земля: захист права власності та протидія рейдерству».

«Нині існує колізія у сфері викупу земель в постійному користуванні. Наприклад, фермер звертається з проханням про викуп ділянки згідно проведеної нормативної грошової оцінки землі та інших вимог чинного законодавства, але органи місцевого самоврядування не мають чіткого алгоритму дій у такій ситуації, навіть якщо голосують і підтримують таке рішення про продаж ділянок. І така ситуація створює низку проблем для всіх сторін», — зазначив Іван Слободяник.

Експерт додав, що в громад наразі навіть немає розуміння, на які рахунки зараховувати гроші від продажу таких земельних ділянок.

Крім того, Іван Слободяник зазначив, що Всеукраїнська асоціація громад та Всеукраїнський Конгрес Фермерів уже звернулися до Міністерства аграрної політики України та низки інших відомств із проханням надати роз’яснення щодо порядку викупу земель у постійному користуванні.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.