Законопроект 5600 виведе з тіні більшість аграріїв — думка

Співпраця з базою даних податкової служби під час роботи тимчасової слідчої комісії, показала, що через заниження ПДФО місцеві бюджети громади втратили 14 млрд грн.

Про це повідомив Сольський Микола Тарасович, народний депутат, Голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики під час Всеукраїнський онлайн-форум «Актуальні питання розвитку громад».

«Більшість аграріїв уникають сплати податків на доходи фізичних осіб: неофіційно наймають працівників та занижують офіційну вартість ренти. Прийняття закону 5600 значних змін не дасть, але левова доля  цих податків сплачуються в місцеві бюджети, які страждають через тіньову ренту», — зазначив народний депутат.

За словами Миколи Сольського, із загальної кількості земель України 7 млн земельних ділянок лише 4,6 млн офіційно оформлені, на яких існує часто занижена орендна плата.

«Запровадження даного податку компенсує втрати місцевим бюджетам. Механізм 5600 простий: буде встановлена мінімальна сума податку з га», — зазначив депутат.

Також експерт додав, що у 2022 році планується створення тимчасової слідчої комісії з Корнієнко Олександром, стосовно земельної Децентралізації. Будуть перевірені: повнота передачі земель державної власності в комунальну власність та контроль ефективності сплати місцевих податків.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.