В Україні запрацював мобільний додаток Моя церква

Православна Церква України запустила власний мобільний додаток «Моя Церква», інформує пресслужба Київської Митрополії Української Православної Церкви (ПЦУ).

Такий застосунок доповнює низку комунікаційних проектів ПЦУ, серед яких сторінки церкви в соціальних мережах та друковані видання — часопис «Помісна Церква» та всеукраїнська газета «Моя Церква».

Застосунок вже можна безкоштовно завантажити на обох платформах — Google Play та App Store.

У першому релізі додатку «Моя Церква» розміщено 5 розділів, інформація з яких є найбільш затребуваною у вірян:

  • НОВИНИ — актуальні сповіщення та новини з життя церкви. Користувачам додатку постійно будуть доступні 100 останніх новин або новини за останній місяць (залежить від того, яка з подій наступить першою)
  • МОЛИТВИ — щоденні ранкові та вечірні молитви, які для зручності вірян організовані за принципом звичайного молитовника, адже молитви можна перелистувати, як в книзі
  • КАЛЕНДАР — єдиний з розділів, що працює офлайн, з його допомогою віряни не пропустять жодного церковного свята чи важливої події, крім того, про найбільші свята застосунок нагадуватиме через пуш-повідомлення
  • КАРТА храмів — перша офіційна онлайн-карта храмів ПЦУ, яка постійно доповнюється та оновлюється. Організована на основі карт Google, що дозволяють користувачеві бачити найближчі до свого місцезнаходження храми, а також здійснювати пошук храмів за назвою чи населеним пунктом. В застосунку міститься інформація про розташування, розклад богослужінь, храмове свято та контакти кожного храму, а також розширена інформація про кафедральні храми ПЦУ — додатково фото, опис. На момент публікації база даних застосунку налічує понад 4 500 храмів ПЦУ
  • ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ — розділ, що дозволяє користувачам персоналізувати застосунок — пріоретизувати інформацію, обравши стартовий екран; отримувати нагадування про важливі події в житті конкретної парафії та всієї церкви, а також отримувати привітання з нагоди особистих та загальноцерковних свят. Для тих, хто хоче поспілкуватися на теми духовного життя, тут реалізовано можливість онлайн-чату зі священиком.

Презентація застосунку відбулася 15 вересня 2021 року в приміщенні Київської православної богословської академії.  З благословення Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія її провів речник Київської Митрополії Православної Церкви України архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій.

«Ми живемо в той час, коли більшість наших співгромадян мають мобільні пристрої і користуються інтернетом. З одного боку? Церква є інституцією, яка живе у понадчасовому вимірі, адже за своєю природою вона Божественного походження. Але разом з тим це є інституція людей, бо вона поєднує людей. І саме слово «Церква» означає «зібрання покликаних». Одним із завдань Церкви є єднання і спілкування вірних. Насправді Церква від давнього часу застосовувала різні досягнення цивілізації для того, щоби поширювати слово Боже і поширювати віру», — зазначили в ПЦУ. 

Це перший мобільний додаток ПЦУ, що об’єднує одразу кілька різнопланових тем. На його основі Церква в майбутньому планує розвивати свою присутність в цифровому просторі. 

Перший реліз застосунку для нас носить зокрема тестовий характер, адже розробники прагнуть почути вірян, яку інформацію про Церкву та від Церкви вони хотіли б мати в своєму смартфоні. 

«Уже сьогодні для наступного релізу ми плануємо втілити більше можливостей, в першу чергу, духовної підтримки, доповнення календаря проповідями Блаженнійшого Митрополита Епіфанія та цікавою інформацією з історії свят. Карта як живий організм, буде постійно оновлюватися та доповнюватися», — сказав архієпископ Євстратій.

При цьому, як зазначив архієрей, спілкування через додаток, як і всяке віртуальне спілкування, не може і не буде заміняти для вірян особисте спілкування зі священиком, молитву в храмі та участь в богослужінні й таїнствах.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.