На Дніпропетровщині відкрили фотовиставку про громади

У Дніпропетровському історичному музеї відкрили фотовиставку «Обличчя нових громад». Ця виставка присвячена людям, які змінюють життя в країні на краще. В експозиції представлені 7 областей, інформують у Дніпропетровській ОДА.

Виставка триватиме тиждень. Її організувала облдержадміністрація разом із програмою USAID DOBRE.

«Експозиція демонструє успішність реформи децентралізації. На світлинах — прості люди з різних куточків держави. Саме вони роблять громади спроможними», — зазначив директор департаменту економічного розвитку Дніпропетровської ОДА Андрій Рубан. 

Виконавчий директор програми USAID DOBRE у Центрально-Східному регіоні Андрій Нагорний відзначив, що децентралізація — це про конкретних людей, які творять історію. Більш ніж півсотні світлин — яскраве тому підтвердження.

«На Дніпропетровщині маємо найбільше громад-партнерів. Разом успішно реалізували понад 70 проєктів», — сказав він.

З-поміж громад Дніпропетровщини на виставці представлені 2 громади — Петриківська та Новоолександрівська.

Обличчями Петриківської громади стали майстри Петриківського розпису та фахівець з кінного спорту. На окремій світлині — новозведений будинок для дітей-сиріт.

«Завдяки самобутньому розпису Петриківка відома на весь світ. Створюємо затишок і в самому селищі. Розмальовуємо будинки. Долучаємо молодь. Вважаю, без мистецтва ані громади, ані Україна в цілому не будуть успішними», — поділилася героїня світлини, мисткиня Валентина Панко.

Новоолександрівську громаду презентують портрети директорки Волоської школи, господині етносадиби, працівника садово-паркового центру, поліцейських офіцерів. А ще — мальовничі пейзажі околиць.

«Із напарником робимо все, аби зробити життя мешканців громади безпечним. У соцмережах створили групу. Постійно на зв’язку з місцевими. На всі запити реагуємо відразу. Люди задоволені», — розповів герой світлини, поліцейський офіцер Новоолександрівської громади Сергій Шлома. 

Фотовиставка «Обличчя нових громад» працюватиме до 21 вересня.

Адреса музею: м. Дніпро, пр. Д. Яворницького, 16.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.