В Україні змінили процедуру військового обліку

Президент України вніс зміни до Указу №582/2016 від 30 грудня 2016 року щодо військового квитка.

Від тепер у Положенні про військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу поряд із військовозобов’язаними додалася ще одна категорія — резервісти.

Про це повідомляє Armyinform.

«Військовий квиток є єдиним для військовослужбовців рядового, сержантського і старшинського складу Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України, Державної спеціальної служби транспорту та інших утворених відповідно до закону військових формувань, а також для військовозобов’язаних і резервістів», — повідомляють військові.

Також у Положенні додалася нова підстава для видачі військового квитка особам, які були виключені з військового обліку за станом здоров’я (якщо раніше військовий квиток не видавався).

Загалом військовий квиток видаватимуть територіальні центри комплектування та соціальної підтримки у разі:

  • зарахування до вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти
  • прийняття на службу у військовому резерві ЗСУ та інших військових формувань
  • припинення альтернативної (невійськової) служби у разі закінчення строку її проходження
  • зняття з військового обліку за станом здоров’я у випадках, визначених МОУ (якщо раніше військовий квиток не видавався)
  • виключення з військового обліку за станом здоров’я (якщо раніше військовий квиток не видавався)
  • позбавлення військового звання офіцерського складу.

Видаватиметься військовий квиток за рішенням військового комісара територіального центру комплектування та соцпідтримки на підставі рапорту (заяви) військовослужбовця (військовозобов’язаного, резервіста) у випадках:

  • непридатності для подальшого використання
  • знищення під час стихійного лиха
  • втрати або викрадення
  • зміни прізвища, імені та по батькові військовослужбовця (військовозобов’язаного, резервіста) — лише за наявності нового паспорта.

У разі виїзду за кордон на строк більш ніж на 3 місяці військовослужбовець (військовозобов’язаний, резервіст) зобов’язаний здати військовий квиток до штабу військової частини (територіального центру комплектування та соцпідтримки за місцем перебування на обліку) і одержати про це довідку.

Військові квитки військовослужбовців (військовозобов’язаних, резервістів), які засуджені до позбавлення чи обмеження волі або арешту, вилучаються та надсилаються судами до відповідних центрів комплектування та соцпідтримки.

Отже, у разі втрати військового квитка необхідно повідомити свого безпосереднього командира рапортом, а в подальшому за рішенням командира частини відповідні документи направляють до територіальних центрів комплектування та соцпідтримки, які надсилають новий військовий квиток у частину.

Читайте також: 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.