Молоко в Україні суттєво подешевшало — АВМ

Попри зростання експорту молочної продукції закупівельні ціни на молоко у липні суттєво просіли, інформують експерти Асоціації виробників молока.

За даними моніторингу від 19 липня, середньозважена закупівельна ціна на молоко знизилася на 14 коп. — до 10,01 грн/кг без урахування ПДВ.

«Середня закупівельна ціна на екстра ґатунок втратила 12 коп. — до середньої позначки 10,52 грн. При цьому, логістичні колапси в деяких регіонах та обстріли найбільших молочних регіонів впливають на досить різну цінову пропозицію. Так, діапазон цін на молоко екстра якості коливався від 9,50 до 11,30 грн/кг (без ПДВ) в залежності від наближення господарства до переробних потужностей та воєнної ситуації в регіоні», — ідеться в повідомленні.

Зокрема, найбільше просідання цін і труднощі зі збутом молока-сировини відчувають господарства Чернігівської області, де разом із тим сконцентрована значна частина переробних підприємств. 

Зростання логістичних витрат залишають господарствам мало шансів для пошуку інших варіантів та роблять заручниками цінової політики окремих підприємств.

«Середня ціна на вищий ґатунок опустилася на 15 коп. — до 9,87 грн/кг. Ціни контрактів коливалися від 7,90 до 11 грн/кг. За перший ґатунок переробники платили від 9,16 до 10,10 грн/кг. Середня цінова позначка опустилася на 14 коп. — до 9,66 грн/кг», — кажуть експерти.

У той же час експорт молочних продуктів у липні продовжив зростати. За підсумками двох декад місяця виручка від експорту молочних продуктів зросла на 37% в порівнянні з аналізованим періодом червня та склала 17,4 млн дол.

Наразі в умовах блокування експорту зернових та олійних та стриманих сподіваннях на активізацію після підписання угоди  про «зернові коридори», для більшості с/г підприємств саме молочні ферми у структурі виробництва стали єдиним джерелом обігових коштів і «рятувальним колом», щоб хоч якось триматися на плаву. 

«Якщо тренд на необґрунтовано низькі ціни на молоко буде підтримано, до осені більшість господарств почнуть збувати поголів’я», — зазначають аналітики.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.