Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.
У квітні саме час висівати пастернак — поради
Пастернак (Pastinaca L.) — багаторічна трав'яниста рослина. Висівання пастернаку у відритий ґрунт виконується, як тільки ґрунт прогріється до 10-11 градусів. Найкращими попередниками є: картопля; капуста; огірки;томати.
Для посадки вибирають родючу, сонячну ділянку з кислотністю від 6,0 до 7,2 рН.
Про це Zemliak.com у матеріалі «Пастернак: вирощування, догляд».
Пастернак — рослина світлолюбна. Насіння пастернаку починає проростати за температури +5°C, сходи з’являються на 15-20 добу. Вони витримують заморозки до -3...-5°C, а дорослі рослини до -7...-8°C.
«Коренеплоди пастернаку використовуються в кулінарії і консервній промисловості, листки — у дерматології для приготування відварів, насіння — у фармакології», — пише Zemliak.com.
Коренеплоди мають приємний гострувато-солодкий смак і тонкий аромат, що нагадує змішаний букет овочів родини Селерові — моркви, петрушки, кмину, анісу, фенхелю.
Широко визнані лікувально-дієтичні властивості пастернаку. Встановлено, що при його споживанні покращується травлення, зміцнюються стінки капілярних судин, спостерігаються болезаспокійлива і відхаркувальна дія. Рослина також має тонізуючі властивості.
У народній медицині застосовується як сечогінний засіб, засіб для підвищення апетиту, проти кашлю, для пом’якшення і видалення мокротиння. В сучасній медицині пастернак застосовують для лікування і профілактики серцево-судинних захворювань, вітиліго.
Читайте також:
- Базилік: вирощуємо вдома
- Як вирощувати шпинат
- Місячний посівний календар на квітень 2024 для городу, саду та клумби