Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.
Біла піна в банці з медом несе як користь так і шкоду
21 серпня 2021,16:30
Перга, яка виходить на поверхню і утворює піну, є цінним продуктом для організму людини — комплекс вітамінів і антиоксидантів покращує імунітет, нормалізує діяльність нервової і серцево-судинної систем, підвищує потенцію і відновлює сили.
Такий продукт практично неможливо знайти на ринку, а тому дану піну, після видалення з поверхні меду, краще вжити в їжу.
Пише про це Vomturmhaus.
- Біла піна може бути і наслідком процесу бродіння, що робить нектар непридатним до використання, особливо людям, страждаючим захворюваннями шлунково-кишкового тракту.
- Перш, ніж вирішувати, вживати далі в їжу цей продукт чи ні, необхідно розібратися в основних факторах, які вплинули на виникнення піни:
- Піна може утворюватися через підвищеного вмісту пилку, перги або будь-яких інших продуктів діяльності бджіл — в разі високої концентрації пилку відбудеться поділ нектару на дві складові, що стане причиною утворення невеликої піни на поверхні.
- При вигонки і переливанні меду в тару часто відбувається всмоктування повітря, який з часом починає виходити на поверхню (2-3 тижні) і мати вигляд білої пінки.
- Недозрілий мед — причиною стає поспіх з відкачуванням.
- Розведений мед — продукт, розбавлений цукровим сиропом, його досить проблематично відрізнити від натурального меду. Маючи характерний запах і смак, консистенція згодом може змінитися, утворюючи білу піну на поверхні.
- Бродіння — починається з появи в банку бульбашок і невеликих вкраплень, які з часом набувають вигляду «мильного» шару. Вживати в їжу зіпсований продукт категорично не рекомендується.
Запобігти вспінювання продукту можна слідуючи основним правилам його зберігання:
- Ємність — потрібна чиста і суха, зі скла, кераміки або дерева.
- Температура — оптимальний температурний режим варіюється в межах +6 ... + 10 ° С. При цьому необхідно уникати перепадів температур, які можуть привести до нерівномірного кристалізації меду.
- Рівень вологості — повинен перебувати в межах 60-80%. Вологість вище 80% стане причиною закисания нектару.
- Приміщення — має бути чисте, сухе, затемнене і без сторонніх запахів, які продукт дуже швидко вбирає. Важливим фактором також є відсутність сонячних променів, під впливом яких нектар втрачає всі корисні властивості (кухонні шафи, що знаходяться далеко від джерел тепла, обладнані балкони або лоджії, холодильник).