Вживання кефіру допоможе знизити рівень цукру в крові — досвід

Однією важливою властивістю кефіру є здатність регулювати рівень глюкози в крові. Це підтверджує дослідження вчених з Тебризського університету (Іран). 

Пише про це Ukr.media. 

«Експеримент проводився серед пацієнтів з цукровим діабетом другого типу. Було виявлено, що в учасників, які пили кефір, знизився рівень глюкози в крові натщесерце і рівень HbA1C — (глікований гемоглобін) — показник, що відображає середній вміст цукру в крові за тривалий період», — пише видання.

Кефір — ферментований напій, одержуваний з коров'ячого молока шляхом бродіння із застосуванням спеціальних кефірних грибків. Завдяки високому вмісту пробіотиків та інших важливих для нашого організму поживних речовин, кефір має безліч корисних властивостей. 

Невелике дослідження вчених з медичної школи Стенфордського університету (США) показало, що регулярне вживання ферментованих продуктів, до яких відноситься і кефір, значно збільшує різноманітність кишкових бактерій, що, своєю чергою, покращує роботу шлунково-кишкового тракту, а також зміцнює імунітет. Крім того, хороший кишковий мікробіом позитивно впливає на роботу мозку і психічне здоров'я.

«Дослідники з Тайваню перевірили, як вживання кефіру діє на пацієнтів з остеопорозом. Результати показали, що у випробовуваних, які пили кефір протягом шести місяців, значно збільшилася мінеральна щільність кісток, на відміну від тих, хто приймав тільки добавки з кальцієм», — кажуть експерти. 

Кефір, особливо знежирений, є досить низькокалорійним продуктом з високим вмістом білка, тому його вживання може сприяти зниженню ваги. Наприклад, якщо ви хочете схуднути, ви можете замінити один з прийомів їжі на пару склянок кефіру: він відмінно насичує, але при цьому легко засвоюється і не викликає тяжкості в шлунку.

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.