Картопля в Україні почала дорожчати

На українському ринку овочів, з початку 2023 року, подорожчала рожева картопля. Її вартість порівняно з середньою ціною грудня вже вища майже на 3 гривні. У грудні 2022 року її середня ціна становила 11,01 грн, а тепер вона коштує 13,9 грн.

Про це пише видання Biz.today.ua.

«Рожева картопля дорожчає другий місяць поспіль. Найдешевшою вона була в листопаді — по 9,99 грн/кг. Далі у грудні вона зросла в ціні до 11,01 грн/кг, а в січні до 12. Причому 12 грн за кілограм рожевої картоплі просили на початку січня, а зараз її ціна становить 13,9 грн/кг», — ідеться у повідомленні.

 Звичайна (біла) картопля також додала в ціні. Її вартість у торгових мережах зараз така:

  • Auchan — 8,3 грн/кг
  • Megamarket — 13,9 грн/кг
  • Varus — 8,2 грн./кг.

Також звичайна картопля дорожчає вже третій місяць поспіль. Найдешевшою вона була у жовтні 2022 року. Тоді її ціна становила 9,09 грн/кг. Після жовтня її ціна підвищувалася таким чином:

  • листопад — 9,61 грн/кг
  • грудень — 9,77 грн/кг
  • січень-2023 — 10,13 грн/кг.

Раніше аналітики прогнозували, що до новорічних свят вартість овочів буде невисокою, оскільки фермери розпродаватимуть товар низької кондиції, який не підлягає тривалому зберіганню. Однак із другої половини зими настане черга якісних овочів, закладених на тривале зберігання. І, звісно, така продукція не буде дешевою.

Додається, набагато зросла в ціні і молода картопля. Порівняно з листопадом, коли її ціна становила 11,21 грн/кг, вона стала дорожчою майже на 5 гривень. Тепер за кілограм молодої картоплі просять у середньому 15,9 грн.

Читайте також: 

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.