Подати заявку на грант єРобота вже можна в Дії

З 1 липня стартувала нова урядова програма «єРобота». Тепер через «Дію» можна подавати заявки на безповоротні гранти на створення власної справи, розширення малого й середнього бізнесу, отримання нових навичок для нової кар’єри.

Зокрема, стало можливим подати заявку на  часткову компенсацію вартості створення теплиць — пропонується отримання гранту у розмірі 5-7 мільйонів гривень. Очікувана кількість грантів — 3 тисячі на рік. Бюджет програми  — 7 мільярдів гривень, повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України.

«Програма розрахована на приватних підприємців, аграрні компанії, фермерські господарства, які мають у власності або в оренді землю на строк не менш як 7 років. Кошти можна буде витратити на будівництво, закупівлю технічного обладнання, посівного матеріалу та добрив», — ідеться у повідомленні. 

Введено принцип співфінансування: для першої тисячі учасників 70% вартості проекту фінансує держава, а 30% — підприємець. Щоб отримати грант, потрібно подати заявку через «Дію» або уповноважений банк. Ключова вимога — працевлаштування робітників та сплата податків.

Також можна отримати гранти на підтримку садівництва, ягідництва та виноградарства. Йдеться про часткову компенсацію вартості садів. 

«Держава надаватиме від 300 до 400 тисяч гривень на гектар садів. Це приблизно 70% середньої вартості висадки. Заплановано гранти для висадження 10 тисяч гектарів нових садів. Бюджет програми — 4 мільярди гривень», — також повідомляється.

Отримувачі грантів повинні мати або власну землю, або землю в користуванні щонайменше на 7 років. Проект саду може бути від 1 до 25 гектарів. Кошти також надходитимуть на банківський рахунок для прозорої закупівлі саджанців, обладнання, систем поливу, добрив тощо.

Читайте також: 

Підприємці в селах можуть отримати грант від МХП

Покращити життя в селі допоможе проект Goodvalley 

Ветерани зможуть отримати гранти від держави

Щоб бути в курсі свіжих новин, підпишіться на сторінки сайту Земляк у Facebook, Telegram та в Instagram.